Bu Altcoin Sessiz Sedasız İlk 20 Kripto Para Arasına Girdi!

Son 30 gündeki etkileyici bir rallinin ardından Klaytn (KLAY), ilk 20 kripto para birimi arasına girdi. Fiyat şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.12 dolar seviyesinde, piyasa değeri ise 10 milyar dolar’a yakın.

Sadece 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen, KLAY artık Bitcoin Cash, Stellar Lumens ve diğer birkaç eski projenin üzerinde yer alıyor. Bununla birlikte, piyasaya sürüldükten sadece bir yıl sonra, coin %4.579, 2021’in başından bu yana %700 ve bir ayda %171.2’lik devasa bir artış gördü. Söz konusu rallinin devam etmesi bekleniyor.

Kakao’nun blockchain yan kuruluşu Ground X tarafından geliştirilen Klaytn, hizmet ve kullanıcı deneyimi odaklı bir platform olarak tasarlanmıştır. Herkese açık ve özel bir blockchain hibrit özellikleri ile Klaytn ayrıca yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ağa, düşük gecikme süresine ve merkezi olmayan veri depolamaya sahip.

Bir itici faktör de kesinlikle kripto para biriminin arkasındaki şirketin ülkesindeki en popüler sosyal ağlardan birine sahip olması. Kakao her ay tahmini 50 milyon aktif kullanıcısıyla, aynı zamanda yerel bir ödeme uygulaması olan Kakao Pay’e de sahip.

KLAY’ın yükselişinin diğer nedenleri arasında kesinlikle önemli işbirliklerinin oluşturulması yer alıyor. Beş ay önce Kore Bankası, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) oluşturmak için GroundX ve Kakao ile görüşmelerde bulunduğunu doğruladı. Proje için henüz nihai bir platforma karar vermemiş olsa da banka, platformuna bağlı hibrit bir sistemde dağıtılmış defter teknolojisi veya blockchain kullanmayı taahhüt ediyor. Sistem, Kakao tarafından halihazırda uygulanan teknoloji ile desteklenebilir. Önümüzdeki yıl böyle bir girişimin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ek olarak, NFT pazar yeri OpenSea, daha dün Kakao’nun platformunu entegre edeceğini duyurdu. Bu, onu Ethereum’dan sonra OpenSea’yı destekleyen ikinci blockchain yapacak.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.