Eylül 7, 2023

Bu Altcoin Sessiz Sedasız %50 Fırladı: İşte Al-Sat Seviyeleri!


Toncoin (TON) fiyatı 7 Eylül’de %7 artışla 1,88 dolara yükseldi. Nispeten yatay seyreden kripto piyasasına karşı daha geniş çaplı yukarı yönlü eğilimini sürdürdü. TON fiyatı son otuz günde yaklaşık %50 arttı.

Toncoin Boğa Bayrağı

TON, azalan bir paralel kanal içinde TON fiyatının aşağı yönlü konsolidasyon eğilimi ile karakterize edilen bir boğa bayrağı modeli çizdi.

Bir boğa bayrağı, fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıktığında ve formasyondan önceki düşüş trendinin yüksekliği kadar yükseldiğinde çözülür. Diğer adıyla “bayrak direği”. TON örneğinde, formasyon hedef fiyatı 2,36 dolara ya da mevcut değerden %30 daha yükseğe sabitliyor.

Buna ek olarak, TON günlük grafiği 20 günlük üssel hareketli ortalaması (20 günlük EMA; kırmızı dalga) 200 günlük EMA’sının (mavi dalga) üzerinde seyrederek bir “altın kesişme” oluşturdu. Teknik olarak, 20-200 kesişimi piyasada uzun vadeli bir yükseliş hissiyatına işaret ediyor.

Saatlik grafiğe bakıldığında, TON yaklaşık 06:00 GMT’de direnci aştı ancak sonraki bir saat içinde aşağı yönlü düzeltme yaptı. Ancak, bayrağın üst trend çizgisinin altına düşmedi, bu da yükseliş beklentilerinin hala geçerli olduğu anlamına geliyor.

TON yatırımcıları, piyasaya en iyi giriş/çıkış noktalarını belirlemeden önce zincir üzerindeki ölçümleri dikkatle izlemelidir. Örneğin, Telegram’ın aktif sosyal kullanıcı sayısı arka arkaya üç hafta yükseldikten sonra 7 Eylül’de keskin bir düşüş gösterdi.

Coin’in Telegram ile bağlantısı göz önüne alındığında, bu da bir kırmızı bayrak oluşturuyor. Toncoin başlangıçta “Telegram Open Network” (TON) olarak adlandırıldı, ancak yasal engellerle karşılaştıktan sonra ekip 2020’de adını “The Open Network” olarak değiştirdi.

Bu arada, Temmuz 2023’te Telegram CEO’su Pavel Durov, sosyal medya platformunun Toncoin’in sahibi olduğunu doğruladı. Böylece, aktif sosyal kullanıcı sayısındaki keskin çığ altcoin fiyatına zarar verebilir.

Kaynak : coinchapter

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?