Eylül 8, 2023

Bu Altcoin Sahiplerinin Sayısı 5 Milyona Ulaştı: Bu Veriler Ne Anlama Geliyor?


Son güncellenme : 08.09.2023 - 18:29

Litecoin ‘in (LTC) fiyatındaki dalgalanmalara rağmen, kripto para biriminin uzun vadeli sahiplerinde geçtiğimiz yıl kayda değer bir artış gözlendi. Kripto analiz platformu IntoTheBlock’un verilerine göre, 12 aydan uzun süredir LTC tutan adreslerin sayısı önemli bir kilometre taşına ulaştı.

Ayrıntılı olarak, bu sayı bu hafta beş milyona ulaştı. Bu, Ağustos 96’de kaydedilen 2.55 milyon adresten% 2022’lık önemli bir artışa işaret ediyor. Dolayısıyla bu, dijital varlığa duyulan güvenin arttığını gösteriyor.

Özellikle, altcoin‘in yatırımcılar arasındaki ‘HODLing’ kültürü sağlam kalmıştır. Aslında, toplam LTC arzının yaklaşık %13’üne beş yıl boyunca dokunulmadı. Piyasadaki birçok katılımcı, uzun vadeli sahiplerin artışından hemen önce meydana gelen üçüncü yarılanma olayını hevesle bekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yarılanma olayları genellikle uzun vadeli büyüme için potansiyel katalizörler olarak görülürken, LTC’nin fiyatı yarılanmanın ardından bir düşüş yaşadı. Spesifik olarak, 92 dolardan 62 dolarlık mevcut değerine düşerek %32’lik bir düşüşü temsil etti. Buna rağmen Litecoin’in rekabet üstünlüğünü koruduğu görülüyor.

Kripto dünyasına, çeşitli altcoinlerin fiyatlarını etkileyen düzenleyici incelemeler damgasını vurdu. Buna karşılık LTC, kripto borsası devi Binance’in dahil olduğu bir davada emtia olarak sınıflandırıldığı ve potansiyel olarak bazı düzenleyici zorluklardan izole edildiği için öne çıktı.

Ayrıca, LTC’nin ağ hash oranı ve zorluk seviyeleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın kalarak sağlamlığını ve devam eden madencilik faaliyetini vurguladı. Bu faktörler ve uzun vadeli sahiplerinin sayısının artması, Litecoin’in sürekli gelişen dijital varlık piyasasında izlenmesi gereken ilginç bir kripto olmaya devam edebileceğini gösteriyor.

Kaynak : Crypto News Land

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?