Temmuz 4, 2024

Bu Altcoin Sahipleri Düşüşe Rağmen %75’in Üzerinde Kârda: İşte O Coin’ler!


IntoTheBlock verileri, Dogecoin (DOGE), Pepe Coin (PEPE) ve MOG (MOG) sahiplerinin önemli bir yüzdesinin hala kârda olduğunu ortaya koydu.

Geniş Kripto Piyasası Fiyat Sıkışması Görüyor

Genel bir kripto piyasası gerilemesinin ortasında, birçok meme coin makul bir olumlu duyguyu sürdürdü. Blockchain analitik platformları tarafından paylaşılan grafik, MOG’un sahiplerinin %85,5’inin hala kârda olmasıyla sektöre liderlik ettiğini gösteriyor.

Onu %78,53 ile PEPE, %75 ile Floki ve %75 ile Dogecoin yakından takip ediyor. Popüler köpek temalı memecoin Shiba Inu, sahiplerinin önemli bir yüzdesi kârda olan meme coin’ler arasında 6. sırada yer aldı. IntoTheBlock’a göre, Shiba Inu’nun kârlı sahip metriği %51,83’tür.

 

Bu dijital para birimlerinin diğer kripto kategorilerine göre direnç gösterdiğini belirtmek gerekir. Piyasanın favorilerinden ikisi SHIB ve DOGE, bu grubun olumlu duyarlılık gösteren bir parçasıdır. Bir Dogecoin balinası kısa süre önce Binance’teki devasa birikimiyle dikkatleri üzerine çekti. Zincir üzerindeki içgörülere göre, balina önde gelen kripto borsasından 90 milyon DOGE topladı.

Bu arada, köpek temalı meme coin şu anda son 24 saat içinde %8,51’lik bir düşüşle kan kaybediyor. DOGE fiyatı 0,1078 dolar seviyesinde ancak “DGmzv39riW” balina adresinin birikimi Dogecoin’in gelecekteki fiyat artışı için umut veriyor. Bu iyimserlik, büyük birikimlerin genellikle bir madalyonun gelecekteki beklentilerine yükseliş tonu kattığı gerçeğine dayanıyor.

Dogecoin ve Meme coin’ler Daha Fazla Destek Görüyor

Benzer şekilde, bir kripto trader’ının da potansiyel dipten alım stratejisini uyguladığı görüldü.

Bitcoin ve çoğu kripto varlığında görülen fiyat düşüşünün ortasında, trader 59 milyon dolar değerinde PEPE ve yedi farklı altcoin biriktirmeyi başardı. Bunlar arasında ETH, SHIB, RNDR, MATIC, LINK, AVAX ve GRT yer alıyor. Bu hamlesi, bu tokenlar için potansiyel kazanç umutlarına işaret etti.

Ortalama olarak, Dogecoin de dahil olmak üzere bu memecoinlerin çoğu şu anda piyasa değeri açısından düşüş trendi görüyor. Ancak bu durum, sahiplerinin kârlılığındaki artışı durdurmadı.

Dikkate değer olan bu durum, kripto ticaret firması BitMex’in SHIB, DOGE ve PEPE için destek eklediği zamana denk geliyor. Kesin olarak, BitMEX MEMEMEXTUSDT adlı yeni bir ürün başlattı. Yeni ürün, yatırımcıların en iyi 10 meme parasına maruz kalmasını sağlamak için tasarlanmış bir Sepet Endeksi sürekli takas sözleşmesidir.

Bir rapora göre, türevleri kapsayan sözleşme USDT cinsinden marjlıdır ve trader’lar 25x’e kadar kaldıraç kullanabilir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?