Şubat 20, 2024

Bu Altcoin Projeleri Bitcoin’i Geride Bırakacak: Analist Açıkladı!


Kripto para piyasalarındaki son yükselişin ardından Bitcoin’in egemenliği sorgulanmaya başladı. Özellikle Michaël van de Poppe gibi tanınmış analistlerin görüşleri, piyasalarda büyük etki yaratıyor. Van de Poppe’nin değerlendirmesi, Bitcoin’in zirveye ulaşmış olabileceğine, ancak Ethereum ve diğer altcoin’lerin önümüzdeki dönemde yükselişe geçebileceğine işaret ediyor.

Bitcoin’in uzun süredir kripto para piyasalarının belirleyicisi olduğu bir gerçek. Ancak, son zamanlarda DeFi ve DePIN gibi merkezi olmayan finans ve teknoloji projeleri de dikkat çekiyor. Van de Poppe, bu alanlardaki projelerin Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor. DePIN projeleri özellikle, kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin kullanımını gerçek dünya altyapısının inşası için teşvik etmektedir.

Analiste göre Ethereum/BTC paritesinde gözlemlenen güçlü haftalık mum, varlık rotasyonunun başladığına işaret ediyor. Bu da Ethereum ve diğer altcoinlerin Bitcoin’e karşı güç kazanmaya başladığını gösteriyor olabilir. DeFi ve DePIN gibi alanlar, gelecekte kripto para piyasalarında daha önemli bir rol oynayabilir.

 “DeFi/DePin önemli ölçüde daha iyi performans gösterecek. Bitcoin zirveye ulaşmaya yakın. Diğer ekosistemler iyi durumda olmaya başlıyor.”

Bunlara ek olarak analist piyasada bir düzeltme yaşanmadan önce Bitcoin fiyatının 58.000 dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor.

“Bitcoin 52.000 dolarda konsolide oluyor ve toplam piyasa değeri 1,9 trilyon dolar seviyesinde. Artış Bitcoin için nispeten sınırlı görünüyor. Genel tezim 54.000-58.000 dolara devam etmesi ve ardından konsolidasyon ve daha geniş bir düzeltme.” 

Ayrıca analist Bitcoin’in tarihi bir fiyat modeli izleyeceğini ve iki yıl içinde mevcut değerini önemli ölçüde aşacağını düşünüyor.

“Bu, Bitcoin’in Aralık 2017’deki zirveye ulaştığı Nisan 2016 döngüsüne denk. Aynı zamanda, Bitcoin’in Kasım 2021’de zirveye ulaştığı döngüsünün Mart 2020 dönemine tekabül ediyor. Bitcoin’in değeri 51.000 dolar, ancak bu iki yıl içinde önemli ölçüde daha yüksek olacak. Mümkün olduğu kadar biriktirin.” 

Bitcoin, son yedi günde yaklaşık %4 artışla 51.903 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?