Eylül 4, 2023

Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okudu, İşlem Hacmi Fırladı!


Kripto piyasası, son zamanlarda oldukça dalgalı bir seyir izliyor. Özellikle hafta sonuna doğru yaşanan düşüş, birçok yatırımcının endişesini artırdı. Düşüşün temelinde SEC’in Bitcoin spot ETF başvurularına ilişkin kararını ertelemesi vardı. Ancak, bu düşüşün ardından XLM (Stellar) gibi bazı kripto paraların nasıl hızla toparlandığını görmek ilginç bir gelişme olarak kayıtlara geçti. İşte detaylar…

Kripto para dünyası, yatırımcılarına büyük fırsatlar sunsa da aynı zamanda ani fiyat dalgalanmalarıyla dolu bir ortam olarak bilinir. Hafta sonuna doğru yaşanan düşüş, birçok kripto paranın değer kaybetmesine neden oldu. XLM de bu düşüşten nasibini aldı ve altcoin fiyatında belirgin bir düşüş yaşandı.

Ancak, 3 Eylül tarihinde Stellar’ın resmi X/Twitter hesabından paylaşılan bir gönderi, piyasada hızla bir değişimin ve yeniliğin yolda olduğunu müjdeledi. Bu gönderide, Stellar’ın ekibinin, 10 gün içinde piyasaya sürülecek “harika bir şey” hakkında bilgi verdi. Konuya ilişkin detay belirtmese de Stellar, bunun bir gelişme olduğunu ima etti.

XLM, uzun zamandır kripto dünyasının dikkatini çeken bir proje olmuştur. Değişim ve yenilik vadeden bu projenin geleceği hakkında yapılan bu olumlu açıklama, yatırımcıların tekrar XLM ile ilgili heyecanlanmasına neden oldu.

Sonuç olarak, altcoin fiyatı hızla toparlandı ve bu gelişme, kripto piyasasının ne kadar hızlı değişebileceğini bir kez daha gösterdi. XLM, duyurunun hemen öncesinde 0.1147 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Sonrasında 0.126 dolara kadar yükseldi. Bu da yaklaşık %10 oranında artış yaşadığını gösteriyor.

Stellar, son dönemdeki artışları sayesinde şu anda piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında günlük bazda kazanç açısından ilk üçte yer alıyor. XLM’nin 24 saatlik işlem hacmi de %183 arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?