Ocak 8, 2022

Bu Altcoin Önümüzdeki Aylarda İki Kattan Fazla Artabilir: En İyi Kriptolardan Biri Olma Yolunda!

Popüler bir kripto kanalı Coin Bureau, emektar altcoin Tezos’un (XTZ) mevcut boğa koşusu sırasında önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini geri alabilmek için gerekenlere sahip olup olmadığını araştırıyor.

Guy olarak bilinen analist, yeni bir videoda 1.84 milyon YouTube abonesine Ethereum (ETH) rakibinin yerleşik uyarlanabilirliğinin uzun vadeli beklentilerinin anahtarı olduğunu söylüyor.

“Tezos, yalnızca hayatta kalmak için değil, aynı zamanda başarılı olmak için sürekli gelişmek üzere tasarlanmış birkaç kripto para biriminden biridir… Tezos, en değerli kripto para birimlerinden biri olma yolunda ilerliyor.”

Tezos ilk olarak 2014’te tasarlandı ve yerel token’i XTZ ise 2018’de piyasaya sürüldü. Proje web sitesine göre Tezos, başarıyı sağlamanın anahtarı olarak hem tasarımı hem de yönetişimi kritik faktörler olarak görüyor.

“Tezos, varlıklar ve uygulamalar için blok zincirinin benimsenmesinin önündeki temel engelleri ele alan küresel bir doğrulayıcı, araştırmacı ve geliştirici topluluğu tarafından desteklenen açık kaynaklı bir platformdur.”

Tasarım gereği Tezos, uzun vadeli yükseltilebilirliği, açık katılımı, işbirliğini ve akıllı sözleşme güvenliğini benimsiyor.”

Coin Bureau sunucusu, özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un aynı süre içinde nasıl performans gösterdiğini örnek alarak, XTZ fiyatının geçen üç yılın sonunda hala olması gereken değerinden düşük fiyatlandırıldığını gözlemliyor.

“XTZ, diğer kripto para birimlerinin çoğuna kıyasla o kadar iyi bir performans göstermedi… sadece yaklaşık 10 kat artı. ICO [halka arz] katılımcıları Tezos yerine [kendi] BTC ve ETH’lerini ellerinde tutsaydı, neredeyse 20 kat artış sağlamış olurlardı.

Tezos Vakfı’nın BTC’nin bir değer deposu olarak hizmet etme yeteneğinin farkında olduğunu varsayabiliriz.

Basitçe söylemek gerekirse, Tezos Vakfı, ister ilk tahsisten, ister bahis ve delegasyon ödüllerinden veya her ikisinden olsun, XTZ satışlarından önemli miktarda para alıyor olabilir.

Birkaç istisna dışında, bu ve kurumsal yatırımcılar gibi diğer kuruluşlar tarafındangerçekleştirilen sözde satış, muhtemelen XTZ’nin fiyatının birkaç başından beri bastırılmasının nedenidir.”

Guy, geçen Nisan ayında oyun geliştiricisi Ubisoft ve Mayıs ayında Red Bull’un Formula 1 yarış takımı ile gerçekleşen de dahil olmak üzere XTZ’nin fiyatını artıran birkaç önemli kurumsal ortaklıktan bahsederek sözlerine devam etti. Diğer ortaklıkların yanında müzik odaklı, non-fungible token (NFT) pazarı OneOf, Tezos üzerine inşa edildi ve geçen yıl 60 milyon doların üzerinde sermaye topladı.

YouTube kanalının sunucusu, XTZ analizini bir fiyat tahminiyle sonlandırdı:

“XTZ’nin fiyat hareketi ne kadar zayıf olursa olsun, kurumsal ortaklıklarının oldukça etkileyici olduğu inkar edilemez.

Bu ortaklıkların yanı sıra Tezos’un devam eden yükseltmeleri ve yeni DApp’ler [merkezi olmayan uygulamalar], XTZ için ciddi bir talep yaratmaya başlıyor.

Bu, önceki ayı piyasasından bu yana içinde bulunduğu pozitif fiyat trendinde açıkça görülebilir. Bu ivme devam ederse, bahse girerim, XTZ’nin boğa piyasası bitmeden önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10 doları yeniden test ettiğini görebiliriz.”

Yazım sırasında Tezos yaklaşık yüzde 1 düşüşle 4,22 dolara kadar geriledi. 2022’ye 4,50 dolar civarında başlayan altcoin, Çarşamba günü düşük seviyelere geri dönmeden önce 5,31 dolara kadar yükseldi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?