Mart 9, 2024

Bu Altcoin Kurucusundan Şaşırtan Hamle: Bu Varlıkları Sattı, O Altcoin Uçuşa Geçti!

Günümüzün dinamik kripto piyasasında, Maker ‘ın yerel tokenı MKR’nin fiyatı, varlıklar arasında yapılan bu takasın ardından yaklaşık %20 artarak küresel çapta dikkat çekerken, varlıklar arasında yapılan bir takas, ilgi çekici bir fenomen olarak küresel çapta kripto piyasası meraklıları arasında önemli bir ilgi topladı. Scopescan adlı bir izleyici tarafından açıklanan bilgilere göre, Maker’ın kurucu ortağı Rune Christen, Shiba Inu’nun yerel tokenı SHIB ve Lido DAO’nun yerel tokenı LDO’yu MKR ile değiştirerek Ethereum tabanlı akıllı sözleşme platformunun tokenı için daha geniş kripto piyasasında büyük bir iyimserlik yarattı.

Christen’in SHIB ve LDO Değişimi MKR Rallisini Tetikliyor mu?

Scopescan izleyicisinin öne çıkardığı bilgilere göre, MakerDAO’nun kurucu ortağı 12 milyar SHIB ve 75.000 LDO sattı. Ayrıca, bunları USDC ile değiştirdikten sonra Christen, ortalama 2.389 dolar fiyatla 312 MKR satın aldı.

Özellikle, kurucu ortak bu SHIB token’larını bu ayın başlarında satın alarak Christen’in ilk SHIB satın alımını gerçekleştirdi. Ortalama 0,00001334 dolar fiyattan ve 98.000 dolar değerinde satın alınan bu birikim, Shiba Inu için iyimserliğin altını çizdi. Ancak, 12 milyar SHIB ve 75.000 LDO’nun MKR için takas edilmesiyle, yatırımcı güveninde bir değişimin yörüngesinde dönen spekülasyon dalgası ve MKR’nin bugün tanık olduğu ralli doğdu.

Rune’un dikkate değer MKR alımından sonra, token’ın fiyatı yaklaşık %20 artarak küresel kripto piyasası traderlarının ve yatırımcılarının ilgisini çekti.

MKR Fiyat Rallileri

Şu anda, MKR fiyatı son 24 saat içinde %19,16’lık önemli bir artış kaydederek 2.443,05 dolardan işlem görüyor. Kurucu ortakların birikimi fiyat yükselişine ağırlık veriyor gibi göründüğünden, olağanüstü ralli derhal çekiş kazandı.

Altcoin‘in piyasa değeri %17,65 artarak 2,24 milyar dolara ulaşırken, 24 saatlik işlem hacmi %153,77 artarak 148,02 milyon dolara ulaştı. Bu, daha geniş kripto piyasasında token için muazzam bir yükselişi körükledi.

Bu arada, token’ın türev verileri MKR’de ek yükseliş yaratarak piyasaya giren önemli miktarda yeni paraya ve gelişen piyasa faaliyetine işaret etti. Coinglass, tokenın açık ilgisinde %47,67’lik bir artış olduğunu ortaya koyarken, hacmi %325,12 arttı. Bu durum, MKR’nin etrafında bir iyimserlik dalgası yaratarak Christen’in birikimine ve bugünkü fiyat artışına paralel olarak, piyasada bir yükseliş trendine işaret etti.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?