Eylül 19, 2023

Bu Altcoin Kritik Yükseltme Hazırlanıyor: Topluluk Heyecanlı, Fiyat Nasıl Tepki Verecek?


Stellar (XLM), Soroban akıllı sözleşmeleri için destek sunacak olan bugüne kadarki en büyük ve en karmaşık protokol yükseltmesi olan “Protocol 20 Upgrade” için hazırlanıyor. Yaklaşan heyecan verici bir gelişme olarak, Soroban’ın akıllı sözleşme desteği 20 Eylül’de TSİ 15:00’te Stellar’ın test ağına eklenecek. Soroban bunu bir X gönderisinde duyurdu ve Soroban Futurenet’in şu an için canlı ve etkilenmemiş kalacağını ekledi.

Stellar test ağı da 20 Eylül Çarşamba günü saat 15:00’te (UTC) Stellar Core ve Horizon’un aday sürümlerini yayınlamak için yükseltme yapacak. Protokol 20 yükseltmesi, doğrulayıcıların kontrol ettiği yeni ağ ayarlarını tanıtacağından, ilk yükseltme oylamasını, ayarları ayarlamak için bir dizi ek oylama izleyebilir. Stellar tarafından yükseltmenin ayrıntılarını açıklayan bir blog yazısında belirtildiği gibi, mainnet doğrulayıcılarının kararlı sürümler çıktıktan altı hafta sonra bir yükseltme oylaması tarihi planlaması muhtemeldir. Bu nedenle, genel ağ yükseltme oylamasının tarihi TBD, yani “belirlenecek” anlamına geliyor.

Ancak Stellar, zaman geçtikçe bu konuda bir güncelleme yapacağına söz veriyor. Ayrıca, oylamalar için hemen zaman çizelgeleri sağlamayı ve yeni bilgiler geldikçe veya yeni sürümler çıktıkça yeni tarihlerle güncelleme yapmayı vaat ediyor.

Altcoin, geçtiğimiz hafta İngiliz aktör Idris Elba’nın oynadığı süslü bir reklam filmi olan ve merakla beklenen teaser’ını yayınladıktan sonra dikkatleri üzerine çekti. Stellar için yeni bir görünüm de web sitesinin yeniden markalanması ile üstlenildi. Stellar ayrıca 14 Eylül’de, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla gerçek dünyada değişim yaratan bireylerin özgün hikayelerini araştıran bir dizi olan “Decentralife “ı tanıttı.

Bu haber yazıldığı sırada XLM yükseltme haberlerinden daha az etkilendi. XLM son 24 saatte %1,40 artışla 0,119 dolara yükseldi ve kripto piyasasındaki genel yükselişi yansıttı.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?