Şubat 12, 2024

Bu Altcoin, Gizemli Balinanın Dev Alımlarıyla Roket Gibi Yükseldi!

Kripto piyasaları, son bir haftada güçlü kazanımlar elde ettikten sonra, şu anda bir miktar stabilizasyon sürecine girmiş gibi görünüyor. Ancak, piyasa genelindeki bu kısa vadeli soluklanma arasında, belirli dijital varlıklar hala yükselmeye devam ediyor ve dikkatleri üzerlerine çekiyorlar. Bu kapsamda, balinalar (büyük miktarlarda kripto varlığı elinde bulunduran yatırımcılar) birikim yapmaya devam ederken, Chainlink (LINK) gibi bazı kripto para birimleri önemli bir fiyat artışı sergiliyor.

Chainlink’in fiyatı, son iki yılın en yüksek seviyesi olan 20 doları aştı. Özellikle altcoin, Ocak 2022’den bu yana en yüksek fiyatına ulaşarak, bu süre zarfında ilk kez 20 doların üzerine çıktı. Chainlink’in bu gözle görülür yükselişi, kripto para dünyasında bir dizi faktörün bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

Chainlink İvmesi Devam Ediyor

CoinGecko verilerine göre, Chainlink (LINK) Pazartesi sabahı itibariyle gün içinde 20,69 dolar seviyesine yükselerek önemli bir artış kaydetti. Bu, son zamanlarda kripto para piyasasında dikkat çeken bir gelişme oldu. LINK, son bir ay içinde %40’tan fazla bir artış yaşayarak, kripto varlıkları arasında en yüksek performans gösterenlerden biri konumuna yerleşti.

11 Şubat’ta analitik firması Lookonchain, yayınladığı raporda, LINK’in fiyatındaki bu artışın arkasında bir balina etkisi olduğu belirtti. Rapora göre, son altı gün içinde bu balina Binance borsasından 55 farklı adresten toplamda 112 milyon dolar değerinde 5.587.368 LINK satın aldı. Bu durum, LINK’in fiyatındaki ani yükselişte etkili olan faktörlerden biri olarak göze çarpıyor.

Balinanın Chainlink birikimi

Chainlink’in bu hızlı yükselişi, kripto sosyal medyasında da geniş yankı uyandırdı. Önde gelen kripto fenomenlerinden biri olan “Satoshi Flipper”, 11 Şubat’ta yaptığı açıklamada, LINK’in fiyat hareketlerinin gelecekte tarihi bir döneme işaret ettiğini ve bu noktadan sonra hala büyük bir potansiyel taşıdığını belirtti. Ayrıca, “Satoshi Flipper” altcoin fiyatının hala kolaylıkla 10 katına çıkabileceğini ifade etti:

“Bu sadece alandaki en önemli projelerden biri değil, aynı zamanda en az değer verilen ve en az riskli projelerden biri. Buraya istediğim kadar sermayeyi yatırma konusunda son derece rahatım.”  

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : beincrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?