Kasım 20, 2022

%170 Fırladı: Bu Altcoin Fiyatı Neden Yükseldi?


Son güncellenme : 20.11.2022 - 20:54

Solana ağına dayanan GameFi projesi Aurory’nin yerel token’ı AURY, dün sadece birkaç saat içinde yaklaşık %170’in üzerinde değer kazandı. Altcoin fiyatı güne 0.36 dolar seviyelerinde başlamıştı, fakat sonrasında 0.98 dolara kadar yükseldi.

Dünkü işlem hacmi de fiyat trendiyle paralel şekilde artış gösterdi. Coinmarketcap verilerine göre işlem hacmi son 24 saatte %480 arttı. FTX listelemesine sahip Solana tabanlı klasik bir altcoin olan AURY, son çöküşten sert bir şekilde etkilendi. Fiyat bir noktada %70’ten fazla düştü ve likiditenin çoğu KuCoin’e aktı.

Altcoin yükselişinin ardındaki nedenler

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Aurory ile ilgili resmi herhangi bir büyük gelişme duyurusu paylaşmadı, dolayısıyla bu fiyat hareketinin tek bir nedeni var gibi görünüyor. Düşük ve sınırlı bir likidite ortamında, bilinmeyen kişiler tarafından büyük miktarda AURY satın alınması muhtemel görünüyor, bu da böylesine etkileyici bir fiyat artışına neden olmuş olabilir.

Aynı zamanda bir oyun olarak Aurory, kripto alanındaki en popüler GameFi projelerinden biri olmaya devam ediyor. Projenin ayrıca dünyanın en büyük oyun stüdyolarından biri olan Ubisoft ile de bir bağlantı var. Aurory’deki yatırımcılar arasında Ubisoft’un kendisinin de yatırım yaptığı Animoca Brands yer alıyor ve çalışanların çoğu Electronic Arts ve Warner Bros’tan geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?