Ocak 27, 2024

Bu Altcoin Fiyatı Airdrop Duyurusu ve Binance Listelemesinden Sonra %30 Fırladı: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Popüler kripto para birimi Altlayer (ALT), bu ayın başındaki lansmanının ardından güçlü bir yükseliş yaşadı. ALT fiyatı son 24 saatte %8 artış yaşadı. Şu anda 380 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0,3452 dolardan işlem görüyor. ALT fiyatı haftalık grafiklerde ise yaklaşık %28 artışla işlem görüyor.

Altlayer Fiyatı Neden Yükseliyor?

AltLayer Ethereum geliştiricileri için toparlama ve ölçeklendirme çözümlerinin dağıtımını kolaylaştıran merkezi olmayan bir protokoldur. ALT airdrop’unu başlatarak 100 milyon doların üzerinde değere sahip token’ları uygun topluluk üyelerine dağıttı.

AltLayer Arbitrum, Optimism ve Polygon gibi mevcut ölçeklendirme ağlarıyla uyumludur. Bu bağlamda özel ölçeklendirme entegrasyonları için benzersiz bir “hizmet olarak rollup” özelliği mevcut. İlk düşüş, toplam değeri 100 milyon doların biraz altına ulaşan 300 milyon ALT token içeriyor.

Airdrop için uygun katılımcılar AltLayer OG Badge NFT sahipleri, Oh Ottie! NFT sahipleri, AltLayer’ın Altitude kampanyası katılımcıları, EigenLayer restaker’ları ve Celestia staker’ları olmak üzere toplamda yaklaşık 500.000 cüzdanı kapsamaktadır. ALT airdrop talep süresi 25 Şubat’a kadar devam edecek. Bu tarihten sonra talep edilmeyen tokenlar AltLayer hazinesine yönlendirilecek.

Binance Launchpool, 19 Ocak’tan 25 Ocak’a kadar çiftçiliği başlatırken ALT tokenini tanıttı. ALT, Perşembe günü işlem görmeye başladı. Bununla birlikte %11,7’lik bir artış yaşayarak mevcut değeri olan 0,3126 dolara ulaştı. Özellikle, 652 milyon doları aşan önemli işlem hacimleri elde etti.

AltLayer Nedir?

AltLayer, Rollup’lar için tasarlanmış açık ve merkezi olmayan bir protokol olarak öne çıkmakta ve yenilikçi Restaked Rollups konseptini sunmaktadır. Bu yaklaşım aynı zamanda OP Stack, ZK Stack, Arbitrum Orbit, Polygon CDK gibi çeşitli yığınlardan türetilen yuvarlamaların güvenliğini, merkezsizleştirilmesini, birlikte çalışabilirliğini ve kripto-ekonomik hızlı kesinliğini bir yeniden oluşturma mekanizması aracılığıyla geliştirir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere AltLayer’ın yerel coini ALT’tır ve ekosistem içinde çeşitli işlevlere hizmet eder:

  1. Ekonomik Tahvil: ALT token’ları, yeniden yapılandırılmış varlıkların yanı sıra, tespit edilen kötü niyetli davranış durumunda potansiyel kesintiye tabi olarak ekonomik pay sağlamaya yardımcı olur.
  2. Yönetişim: ALT token sahipleri, yönetişim kararlarına ilişkin oylamaya katılma ayrıcalığına sahiptir.
  3. Protokol Teşviki: AltLayer ekosistemine katkıda bulunan operatörlerin, hizmetleri karşılığında ödül olarak ALT token kazanmaları mümkün.
  4. Protokol Ücretleri: Ağdaki katılımcıların ALT tokenlarını kullanarak ağ içi hizmetler için ödeme yapmaları gerekmektedir.

AltLayer, iki tur özel token satışı yoluyla 22,8 milyon doları başarıyla topladı. Ek olarak toplam ALT token arzının %18,50’si sırasıyla 0,008 USD/ALT ve 0,018 USD/ALT fiyatlarından satıldı.

Ayrıca, AltLayer’daki önemli yatırımcılar arasında Polychain Capital, Breyer Capital, Binance Labs, DAO5, Jump Crypto, Balaji Srinivasan (Coinbase’in eski CTO’su ve a16z’nin eski GP’si), Sean Neville (Circle Kurucu Ortağı ve USDC mimarı), Gavin Wood (Ethereum ve Parity’nin Kurucu Ortağı) ve Ryan Selkis (Messari’nin Kurucusu) yer almaktadır.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?