Ekim 4, 2023

Bu Altcoin Fiyat Dalgalanmalarına Resmen Meydan Okudu: 2 Ayın En Yüksek Seviyesinde!


Kripto piyasaları Ekim 2023’te önemli bir dalgalanmayla karşılaştı. Bitcoin (BTC) ile aynı doğrultuda hareket eden çoğu büyük kripto varlık fiyatı, bir gün önce önemli bir yükselişin keyfini çıkardıktan sonra 3 Ekim Salı günü bir düzeltmeye kilitlendi. Ancak Polygon (MATIC), balinaları dayanmaya devam ediyor. MATIC yükselişini sürdürebilir mi?

Balina Hareketleri

Santiment Feed, 3 Ekim Salı günü MATIC’in Ağustos 2023’ten bu yana en yüksek noktası olan 0,568 dolara %4’lük bir sıçrama yaşadığını, diğer kripto varlıklarının ise Ekim 2023 başındaki kazançlarını kaybettiğini vurguladı.

Santiment, MATIC’in son artışının, Temmuz ayından bu yana Polygon ağındaki en büyük tek işlem olan 37 milyon MATIC’in (yaklaşık 20,7 milyon dolar değerinde) on-chain hareketiyle aynı zamana denk geldiğini belirtti. Polygon’daki balina aktivitesi geçtiğimiz hafta yükseliş trendine girdi.

MATIC

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere IntoTheBlock verilerinde de vurgulandığı üzere, Polygon ağındaki 100 bin doların üzerindeki işlem sayısı 26 Eylül’de 24 iken 3 Ekim’de 71’e yükselerek %195’lik büyük bir artış gösterdi. Aynı zamanda, bu büyük işlemlerin hacmi de 26 Eylül’de 56 milyon MATIC’ten 3 Ekim’de 159,02 milyon MATIC’e yükselerek %184 gibi muazzam bir artış gösterdi.

Altcoin’deki balina aktivitesindeki bu son artışın spesifik nedeni belirsiz olsa da, ağ son birkaç gün içinde bir dizi olumlu gelişme yaşadı ve Google, ağ 2.0 yol haritasına doğru ilerlerken bir doğrulayıcı haline geldi.

MATIC Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

Polygon topluluğunun birçok üyesi için acil hedef 1 dolara dönüş olmaya devam ederken, MATIC’in fiyatı hala önemli engellerle karşı karşıya. İlk olarak, kısa vadede, fiyat 0,5778 dolarlık dirençle karşılaşmaya devam ediyor. Ek olarak dört saatlik grafikte bir çift tepe deseni oluşturuyor gibi görünüyor. Bu düşüş grafiği formasyonunun tamamlanması fiyatın 0,5260 dolara düşmesine neden olabilir.

Alternatif olarak MATIC, çift tepe formasyonunun 0,5450 dolarlık potansiyel boyun çizgisi ile 0,5778 dolarlık direnç arasında bir aralıkta kilitlenebilir. Bunlar önümüzdeki birkaç gün boyunca izlenecek seviyelerdir. Çünkü bunların üzerindeki bir kapanış, varlığın kısa vadede 0,6 dolar veya 0,5 dolara doğru bir sonraki yönünü gösterebilir.

Bu Neden Önemli?

Polygon’un birçok gelişim adımına rağmen, MATIC’in fiyat hareketi, makroekonomik koşulların ve çok sayıda kripto firmasının çöküşünün getirdiği kripto varlıklarına yönelik daha geniş bir ilgisizliğin ortasında büyük ölçüde sessiz kaldı. Hareket eksikliği yatırımcılar arasında hayal kırıklığına yol açtı. Bununla birlikte, MATIC’in daha geniş bir piyasa düzeltmesinin ortasında gösterdiği direnç, 2023 için sağlam bir bitiş potansiyeli olduğunu gösterebilir.

Kaynak : DAILYCOIN

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?