Bu Altcoin Fırladı: Ethereum Rakibi %40 Arttı!


Ripple ağının kripto para birimi XRP, son haftalarda önemli bir fiyat artışı yaşadı ve yalnızca geçen hafta %14’lük bir artış kaydetti. Bu, son 30 gün içinde varlık için %40’ın üzerinde bir değer artışına işaret ediyor. Bu da onu son yedi gün içinde tüm piyasada fiyatı en çok artan kripto para birimi olarak konumlandırıyor.

XRP

CoinMarketCap’e göre, XRP bu dönemde 0,44 dolardan 0,54 dolara yükseldi. Bunun nedeni kısmen Güney Kore kripto para borsalarında, özellikle de XRP’nin son 24 saat içinde platformlarda en çok işlem gören kripto varlık olduğu Korbit ve Bithumb’da artan ticaretti. Bu olumlu eğilim, SEC ile olan mevcut davanın arka planında yatırımcıların artan güveniyle ilişkilendirildi.

XRP’nin Emtia Olarak Potansiyel Sınıflandırılması Ripple’ın SEC Davasını Etkileyebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin “kayıtsız bir menkul kıymet” olup olmadığı konusunda Ripple ile iki yılı aşkın bir süredir yasal bir savaşın içinde. XRP bir emtia olarak kabul edilirse, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayı potansiyel olarak zayıflatabilir.

Piyasa uzmanı ve TV sunucusu Jim Cramer, XRP’nin bir emtia olarak sınıflandırılmasının potansiyel etkilerine dikkat çekerek SEC’in iki yıldan uzun bir süre önce Ripple’a karşı başlattığı davayı kaybedebileceğini belirtti.

Ancak, Cramer’in yorumlarından kısa bir süre sonra kripto para biriminin rallisi durduğu için XRP için piyasadaki iyimserlik kısa sürdü. Bu durum sosyal medyada Ripple’ın SEC davasını kazanamayacağı, zira Cramer’ın tahminlerinin çoğu zaman gerçekleşmediği yorumlarına yol açtı.

XRP son haftalarda etkileyici bir büyüme kaydetmiş olsa da, kripto para piyasasının bir bütün olarak son derece değişken ve dalgalanmalara açık olduğunu unutmamak gerekir. Dikkatli olmak ve Ripple ile SEC arasında devam eden yasal savaş da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin potansiyel etkilerini dikkatle değerlendirmek önemlidir.

Bununla birlikte, XRP’nin son dönemdeki performansı kripto para piyasasında kayda değer bir gelişmedir. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda nasıl bir performans göstermeye devam edeceğini görmek ilginç olacaktır.

Ripple Lider Altcoin Olarak Ethereum’a Meydan Okuyabilir mi?

Kripto para piyasası, en iyi dijital para birimleri arasında hakimiyet için sürekli bir savaşa tanık oldu. Bir zamanlar kripto alanında sönük olarak görülen Ripple (XRP), Ethereum‘un ikinci en büyük kripto para birimi olarak konumuna ciddi bir rakip olarak ortaya çıktı.

XRP’nin piyasa değeri bu yazının yazıldığı sırada 100 milyar dolar civarında seyrederken, Ethereum’un piyasa değeri 300 milyar dolar civarında. Olumlu bir kararın Ripple’ın piyasa değerinde keskin bir tırmanışa neden olabileceği yönünde artan bir beklenti var.

XRP Fiyat Analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP şu anda 0,5094 dolardan işlem görüyor ve token son 24 saat içinde %4,94 düştü. Bu hafif düzeltme, şu anda kırmızı bölgede olan genel kripto piyasasına yanıt niteliğindedir. Bir sonraki direnç seviyesi 0,55 dolar iken, destek seviyeleri sırasıyla 0,45 dolar ve 0,40 dolardır.

Kaynak : Bitcoinist

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?