Şubat 21, 2023

Bu Altcoin Dogecoin’i Geçebilir!

Kripto para piyasasındaki çoğu varlık 2023’ün başından bu yana yükselişte. Ancak Solana yükselişi  daha hızlı oldu. Token, FTX çöküşünden en ciddi şekilde etkilenen tokenlardan biriydi. Kasım 2022’de yaklaşık 39 dolardan işlem görüyordu. Ancak 2022’nin sonunda 8 dolara kadar düştü. O zamandan beri hızlı bir şekilde toparlanıyor. CryptoCompare’in yakın tarihli bir raporu ortaya çıktı.

“SOL, Ocak ayında en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu ve ayı 23,9 dolardan kapatırken %140 getiri sağladı.”

Varlık fiyatlarının çoğu Şubat ayında konsolide oldu. Ancak Solana yükseliş adımları atmaya devam ediyor. Örneğin son birkaç günü ele alalım. SOL, 13 Şubat’tan bu yana %32 oranında yükseldi. Sıralama tablosunda hemen yanındaki kripto para birimi Dogecoin, aynı zaman diliminde yalnızca %11 oranında yükseldi.

Solana (SOL) fiyat analiz grafiği

Solana Dogecoin’i Geçebilecek Mi?

Sonuç olarak, ikisi arasındaki piyasa değeri farkı azalıyor. Satiment’in verilerine göre, Solana’nın piyasa değeri 9,8 milyar doları aşmış durumda. Dogecoin’in net değeri ise şu anda 11,68 milyar dolar seviyesinde.

Aşağıda gösterildiği gibi SOL, muadili Dogecoin‘e kıyasla piyasa değerine çok daha hızlı bir şekilde katkıda bulunabilmiştir. Eğrisinin son birkaç gündeki dik eğimi de bunu doğrulamaktadır. Bu nedenle, Solana komuta etmeye devam ederse ve Dogecoin itaatkâr kalırsa, ileriye dönük bir dönüş muhtemel.

Solana

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere temeller söz konusu olduğunda, Solana rahat bir konumda görünüyor. CryptoCompare’e göre, Solana ekosisteminde kilitli toplam değer Ocak ayında %48,9 artarak 560 milyon dolara ulaştı. Bu da “diğer büyük Katman-1 blok zincirlerinin çoğuna kıyasla TVL’deki en hızlı büyüme” oldu. Raporda bu artış Solana ekosistemi için “memnuniyetle karşılanan bir hareket” olarak nitelendirildi.

Teknik açıdan bakıldığında, Solana’nın ralli yapması için yeterli yukarı yönlü alan da var. Dün bir makalede analiz edildiği gibi, yükseliş ivmesi devam ederse 37-38 dolara kadar bir yükseliş mümkün. Bu da varlık için %40+ artış anlamına gelecektir.

Kaynak : watcher.Guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?