Bu Altcoin Dibe Ulaştı mı? Ünlü Analist Açıkladı


Son güncellenme : 27.06.2022 - 16:20

Kripto dünyasında yakından takip edilen analist Benjamin Cowen, Cardano fiyatının ‘çok aylı’ düşüş trendini sürdürmeye devam ederken, olası senaryolar üzerine görüşlerini bildirdi.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Cowen, Cardano’nun uzun vadeli bir düşüş trendinde olduğu önceki dönemleri de inceledi ve ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesinden değerinin %83’ünü kaybettikten sonra zaten oldukça düşük indirimli göründüğünü, ancak bir dip fiyata ulaşmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyeden daha da uzaklaşabileceğini belirtti.
Makroekonomik faktörlerin bugüne kıyasla daha iyi olmasına rağmen, Cardano için 2018 düşüş trendinin mevcut olandan çok daha kötü olduğunun da altını çizdi.

Cardano

“Cardano önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden önemli ölçüde düştüğünü bilmemize rağmen, düşüş hızı açısından 2018’de yaşadığından çok daha iyi seviyede.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, Cardano normalleştirilmiş ROI’ye (yatırım getirisi) zirveden, ilk ayı piyasasından ve ardından şu anda içinde bulunduğumuzdan bakarsak, ilkinin biraz daha hızlı düştüğünü görebilirsiniz. O düşüşlerin yaşandığı zaman makroekonomik görünüm bugün olduğundan daha iyiydi. 2018 ve 2019’da hala bazı sorunlar yaşanıyordu. Borsanın da 2018’in büyük bir bölümünde sıkıştığını hatırlayanlarınız vardır.”

Benjamin Cowen, Cardano fiyatının 2018’den 2020’ye kadar değerinin %94’ünü kaybettiğini vurguladı. Haber hazırlanırken ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolardan yaklaşık %84 değer kaybetmişti.

Cowen, Cardano’nun önceki düşüş trendi sırasındaki performansını tekrar göstermesi halinde, ADA’nın %50 veya daha fazla oranda yeni bir devalüasyon yaşayabileceğini düşünüyor. Bu büyüklükte bir düzeltme, Cardano’nun dip fiyatını yaklaşık 0.16 dolara kadar düşürecektir.

“İlginç detaylardan biri, Cardano için bugün olduğu gibi zirveden normalize edilmiş ROI’nin şu anda %80’den fazla olmasıdır, yani %80-85 gibi, bunun gibi bir seviyede. Ancak fark edeceğiniz şey, aynı zamanda, aynı tam zaman aralığından sonra, 2018’in başlarındaki ilk zirveden sonra, ADA’nın yatırım getirisinin, kulağa ne kadar çılgınca gelse de, %94’e daha yakın olduğunu zaten görmüş olacaktık. Bu da %84 veya %85’e karşı %95 hakkında konuşurken büyük bir fark yaratıyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?