Bu Altcoin Devasa 7 Günlük Rallisiyle BTC ve ETH’den Çok Daha İyi Performans Gösterdi!

0

Bu Altcoin Devasa 7 Günlük Ralli BTC ve ETH’dem Çok Daha İyi Performans Gösterdi

Tamamen gizliliğe odaklanan bir altcoin projesi, 1.000.000.000 doları aşarak piyasa değerine göre ilk 100 kripto varlığı arasına girdi.

CoinGecko verilerine göre Secret (SCRT) adlı kripto para birimi son yedi gün içinde yüzde 95’in üzerinde arttı ve yaklaşık 4,50 dolardan şu anki fiyatı olan 8,93 dolara sıçradı.

SCRT’nin hızlı yükselişi, aynı zaman diliminde sırasıyla yaklaşık %1 ve %12 yükselen Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘u (ETH) büyük bir farkla geride bıraktı.

Yazım sırasında günlük yüzde 25’in üzerinde artışla 8.93 dolardan işlem gören altcoin’in piyasa değeri, yazım sırasındaki  1.339.286.044 dolara kadar ulaştı ve SCRT kendine en iyi kripto para birimleri listesinde 96. sırada yer buldu.

Eskiden Enigma olarak bilinen Secret, başlangıçta Ethereum gibi akıllı sözleşme platformlarına gizlilik özellikleri getirmek amacıyla oluşturuldu.

Platformun misyonu o zamandan beri değişti ve Secret artık, kullanıcıların gizliliğini koruyan yeni bir merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ekosistemini desteklemek için tasarlanmış, devredilmiş bir proof-of-stake blockchain’i haline geldi.

Platform, Cosmos SDK ve Tendermint konsensüs protokolünü kullanır ve kullanıcılar, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için yerel yönetim token’ı SCRT’yi kilitleyebilir ve ödüller kazanabilir.

Secret, bugün itibariyle ağda çalışan 13 merkezi olmayan uygulama olduğunu iddia ediyor:

“Secret Uygulamaları, güçlü, gizliliği koruyan akıllı sözleşmelerden (yani gizli sözleşmeler) oluşturulur. Güvenilir Yürütme Ortamlarının (TEE’ler) ve gizli sözleşmelerin bilgisayımsal gizliliğinden yararlanan kullanıcılar, Secret Uygulamalarıyla etkileşim kurarken varsayılan olarak gizliliğe sahip olur ve bu da merkezi olmayan uygulamaların tam değerini ortaya çıkarır.”

Geçen yılın sonlarında Secret, Enigma’dan (ENG) SCRT’ye geçti ve Binance, yeni kripto varlığını destekleyen ilk büyük kripto para borsası oldu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın