Ocak 27, 2023

Popüler Analist Korkuttu: Bu Altcoin Çöküşe Çok Yakın!

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum fiyatı için yorum yaptı. Analist, ETH fiyatında bu ay yaşanan yükselişe rağmen zor günlerin kapıda olduğu görüşünde.

YouTube kanalında video paylaşan Benjamin Cowen, Ethereum’un 600-800 dolar aralığına düşmesinin muhtemelen olduğu öngörüsünü paylaştı. Bu da mevcut fiyatlardan ortalama %50-60 arasında bir düşüş anlamına geliyor.

Haber yazılırken ETH 1.579 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer alan ve en büyük altcoin olan Ethereum, geçtiğimiz haftaya kıyasla %2 yükseliş kaydetti.

Cowen, tahminin logaritmik regresyon çizgisine dayandığını ve “şişirilmemiş verilere” göre konuştuğunu belirtti. Analist, bu teknik verilere göre fiyatın asıl olması gerektiği seviyelere gelmesi gerektiğini belirtti.

Ethereum fiyat tahmini

“Ethereum’da sürdürülebilir bir boğa piyasasının yakın zamanda gerçekleşemeyeceğini görüşündeyim. Bir süredir bu seviyelerde kaldığımızın farkındayım ancak bunun beni şaşırttığını belirtmeliyim. Fiyat beklediğimden daha dirençli çıktı.

Yaşanan tüm gelişmelere rağmen altcoin fiyatının bir gerileme bandına girme olasılığının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Hareketi tamamen tahmin etmek zor ancak aşağı yönlü kırılma ihitmali çok yüksek.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?