Mart 9, 2024

Bu Altcoin Beklenmeyen Bir Performansla %15 Sıçradı: İşte Yüselişin Nedeni ve Atışın Devam Edip Etmeyeceği!

Merkezi olmayan depolama platformu Filecoin ‘in ye FIL’i son 24 saat içinde %15’lik güçlü bir artışla, yükselmeye devam ediyor. Şu anda, haber yazıldığı sırada, Filecoin (FIL) fiyatı 6.1 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 11.20 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, günlük işlem hacimleri %123’lük şaşırtıcı bir artışla 1.126 milyar dolara yükseldi.

Filecoin Fiyat Rallisinin Arkasında Ne Var?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Filecoin (FIL) fiyatındaki son artış, LighthouseWeb3 ve BVMnetwork gibi platformların Bitcoin katman 2 çözümlerini güvenli ve ölçeklenebilir hale getiren entegrasyonlarıyla ilişkilendirilebilir. Filecoin’in merkezi olmayan depolama alanı, işlem kaydı arşivlemesini optimize ederek Bitcoin geliştiricilerine yardımcı oluyor, özellikle de LighthouseWeb3 Node Aggregators aracılığıyla. Bu entegrasyonlar, Bitcoin Layer 2 çözümlerini güçlendirerek ve FIL token’ına olan talebi artırarak ekosistemin genel büyümesine katkıda bulunuyor.

Syncracy Capital’in kurucu ortağı Daniel Cheung, Filecoin ($FIL) ve Solana ($SOL) arasında 20 dolar fiyat seviyesinde paralellik kurarak, piyasa algısı ve gerçeklik arasında önemli bir boşluk olduğunu ve bunun da önemli bir yeniden fiyatlandırmaya yol açabileceğini belirtti.

Cheung, bu eşitsizliğe katkıda bulunan çeşitli faktörleri özetliyor:

  • Filecoin’in Çok Yönlülüğü: Yaygın inanışın aksine, Filecoin yalnızca bir depolama blok zinciri değildir. Cheung, platformun hesaplama ve geri alma işlevleri de dahil olmak üzere depolamanın ötesinde çok çeşitli uygulamaları kapsadığını ileri sürmektedir. Filecoin’i yapay zeka (AI) anlatısında güçlü bir rakip olarak konumlandırıyor ve kapsamlı veri merkezleri ağını vurguluyor.
  • Filecoin Ekosisteminin Ortaya Çıkışı: Geçtiğimiz yıl Filecoin EVM’nin (Ethereum Sanal Makinesi) piyasaya sürülmesinin ardından Cheung, ekosistem için çok önemli bir ana dikkat çekiyor. Filecoin, Glif gibi tokenleri piyasaya sürmeye hazırlanan çok sayıda proje ve Fluence gibi Filecoin alt ağlarının kademeli olarak piyasaya sürülmesiyle, gelişmekte olan bir akıllı sözleşme platformuna dönüştü.
  • Toplam Arz Hakkında Yanlış Anlamalar: Cheung, yatırımcılar arasında Filecoin’in toplam arzına ilişkin yaygın bir yanılgının altını çiziyor. Endişelere rağmen, toplam arzın %40’ından fazlasının kullanılma ihtimalinin düşük olduğunu ve bunun anlaşıldığında yatırımcı duyarlılığını etkileyebileceğini belirtiyor.

FIL Fiyat Hedefi İleride

FILUSDT çifti, son zamanlarda haftalık zaman diliminde işlem hacminde benzeri görülmemiş bir artış yaşadı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Analist Alan Santana, bu olağanüstü yüksek hacmi son derece yükseliş göstergesi olarak değerlendiriyor ve Filecoin (FIL) için daha fazla büyüme potansiyeline işaret ediyor. Santana, ilk FIL fiyat hedefini 18 dolar olarak belirledi ve bu, %95’lik bir artış anlamına geliyor. Daha sonra hedeflenen fiyatlar arasında, %915’e varan potansiyel kazançlarla 44 dolar, 70 dolar ve 96 dolar gibi rakamlar yer alıyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?