Aralık 9, 2023

Bu Altcoin Balinaların Radarında Kalmaya Devam Ediyor: 45 Milyonluk Transfer Neyin Habercisi?

XRP, bugün 8 Aralık itibariyle önemli balina işlemlerini not etti. ABD’nin kısa bir süre önce blok zinciri teknolojisini artırma ve teşvik etme planlarını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte, XRP’nin devasa miktarlarda transfer edilmesi kripto para birimi evreninde kayda değer bir ilgi gördü.

Bu arada, token son birkaç gün içinde çok sayıda balina işlemine tanık oldu.

Balinalar XRP’yi ABD Blockchain Yasa Tasarısının Ortasında CEX’lere Taşıyor

Whale Alert, kısa süre önce XRP transferlerinin yörüngesindeki verileri sergiledi. Whale Alert tarafından sunulan veriler, 44,8 milyon XRP’nin Bitstamp ve Bitso’ya transferini gösteriyor.

Verilere göre, r4wf7enWPx…5XgwHh4Rzn adlı bilinmeyen cüzdan, son zamanlarda XRP’yi borsalara boşaltarak iki büyük işlem kaydetti. Bununla ilgili olarak, yukarıda bahsedilen cüzdan 14,42 milyon dolar değerinde 22,80 milyon XRP’yi Bitstamp’a taşıdı. Ayrıca bu işleme, 15,18 milyon dolar değerinde 24 milyon XRP’yi Bitso’ya aktaran başka bir işlem eşlik etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’nin borsalara aktarılması, ABD’nin blockchain ile ilgili hizmetlerin ve teknolojinin benimsenmesini teşvik etme planlarını açıkladığı son haberlerin ortasında geldi. Amerika Birleşik Devletleri 118. Kongresi tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre, Ticaret Bakanı’na blok zinciri ile ilgili faaliyetlerin kullanımı ve teşvik edilmesi için gerekli ve uygun adımları atması çağrısında bulunuldu.

İlginç bir şekilde, talep 118. Kongre tarafından kabul edildi. Bu bağlamda ‘2023 Amerikan Blok Zincirleri Yasası’nın Dağıtılması’ adlı tasarının onaylanmasıyla sonuçlandı. Bu tasarı, firma kendisini küresel bir ödeme ağı olarak konumlandırdığı için Ripple için faydalı olduğunu kanıtlayan ödemeler ve defterle ilgili hizmetler de dahil olmak üzere blok zinciriyle ilgili çeşitli faaliyetleri kapsıyordu.

XRP Fiyat Düşüşü

Bu haber yazılırken, XRP fiyatı son 24 saat içinde %0,53’lük marjinal bir düşüş kaydetti. Şu anda 0,6447 dolar seviyesinde. Bununla birlikte, token geçtiğimiz hafta %5,72’lik bir artış gösterdi.

Bugün token tarafından tanık olunan fiyat düşüşü, önde gelen analistlerden biri olan Cryptoes tarafından yapılan son açıklamalara aykırı geliyor.

Cryptoes, geçtiğimiz günlerde XRP günlük kupa ve sap modelinin kademeli olarak ilerlediğini belirtti. Ayrıca analist, yakın gelecekte yükseliş piyasası duygularını yansıtan XRP kripto para birimine de ışık tuttu. Bu açıklamalara rağmen, token’ın bugünkü fiyatı kırmızıdaydı.

XRP grafiği

Ek olarak, ABD’nin blok zincirine özgü bir tasarıyı onaylamasının ortasında, XRP fiyatı bir düşüş yaşadığı için çelişkili hale geldi. Ayrıca, token fiyatındaki düşüş, CEX’lere yapılan son XRP dökümlerine bağlanabilir. Bunun da dolaşım arzında bir artışa neden olması mümkün.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?