Bu Altcoin %40 Arttı: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Liquity, fiyatı hafta başından bu yana %40’tan fazla artarak token başına 3,37 dolara ulaştı. Bu nedenle 12 ayın en yüksek değerine ulaştı. Fiyat hareketi, LQTY’yi piyasa değerine göre ilk 200 arasında son günlerin en kârlı kripto varlıklarından biri haline getirdi. İki yıldır radardan uzak olan hem Liquity’nin hem de yerel tokeninin kendine gelmesinin nedenlerinden biri, birçok büyük oyuncunun dikkatini protokole çevirdiği stabilcoin sektöründeki kriz olması mümkün.

Bu büyük atışlar arasında, halihazırda LQTY’nin en büyük ikinci sahibi olmayı başaran küresel lider kripto borsası Binance de yer alıyor. Görünüşe göre, siyah-sarı borsa son dört gün içinde cüzdanlarında 11,5 milyondan fazla token biriktirmeyi başardı. Bu da toplam LQTY arzının %11,5’ine denk geliyor.

Liquity (LQTY) ve LUSD Nedir?

Koinfinans.com olarak hatırlatmak gerekirse Liquity, Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş ve dolara sabitlenmiş kendi stablecoin’i olan LUSD’yi kullanan merkezi olmayan bir borçlanma protokolüdür. Kullanıcılar ETH cinsinden teminat karşılığında LUSD cinsinden faizsiz kredi alabilmektedir. LQTY ise protokole komisyon ödeme ve katkıda bulunanları ödüllendirme işlevi görüyor.

Önce BUSD, ardından USDC’nin sorunlar yaşaması ve sektördeki konumlarının sarsılmasının ardından, birçok kişi LUSD’de güvenli bir liman aramaya başladı. Bu da stablecoin’in kapitalizasyonunun yıl başından bu yana %38,5 artmasına neden oldu.

Güncel piyasa hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.