Eylül 28, 2023

Bu Altcoin %19’luk Artışla Zirvede: Fiyat Neden Yükseldi?


Compound (COMP), son dönemde altcoin piyasasında büyüme konusunda dikkat çeken bir performans sergiliyor. COMP, bugün gösterdiği %19’luk artışla dikkat çekiyor ve basın zamanında 48.08 dolar seviyesinde işlem görüyor. İşte yükselişin detayları…

Compound (COMP), DeFi ekosisteminin önemli bir oyuncusu olarak büyümeye devam ediyor. Altcoin bugün kayda değer bir ralliye imza attı. Bu artış, son yedi gündeki %23’ten fazla artışla daha da güçlendi, bu da Compound’in büyümesinin piyasa yapıcılarının daha bilinçli ve kasıtlı bir girişimi olduğunu gösteriyor. Peki, Compound neden bu kadar yükseldi?

Compound, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında önemli bir oyuncu olarak kabul edilir. DeFi, geleneksel finansın merkezi kurumlar yerine akıllı sözleşmeler ve blockchain teknolojisi kullanarak finansal hizmetler sunan bir ekosistemdir. Bu alanda büyüme, kullanıcıların merkezi kurumların gereksinimlerine bağımlılığını azaltmasına ve finansal işlemleri daha açık ve şeffaf hale getirmesine olanak tanır.

Compound, bu ekosistemin önemli bir parçası olarak, kullanıcılarına kripto varlıklarını ödünç verme ve ödünç alma fırsatı sunuyor. Bu role ek olarak Compound, tüm protokolün kaderinin belirlenmesine yardımcı olan COMP token’ları ile merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olarak faaliyet gösteriyor.

COMP’un, protokolün daha iyi bir hale gelmesi için yardımcı olan ekosistem üyelerine ödüller vermesi, yükseliş hareketini körükledi. Yakın zamanda GreenYield, bu girişimle tanınan ilk start-up’lardan biri seçildi.

Compound ekosistemi artık bu jestlerle olumlu bir şekilde motive oluyor. Toplamda, DeFi ekosisteminin şu andaki gücü, COMP’un fiyat performansındaki yükseliş görünümündeki en büyük artışlardan birini oluşturuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?