Şubat 14, 2024

Bu Altcoin Adeta Direniyor: Ayılar Boğalara Karşı, Yatırımcıları Neler Bekliyor?


Kripto piyasasasında dalgalanmalar devam ediyor. Litecoin ise 70 dolar civarında seyretmeye devam ederken yeniden ivme kazanma mücadelesini sürdürüyor.

LTC fiyatı bir süre 64,10 dolar ile 66,11 dolar arasında dar bir alanda işlem gördü. Ardından boğalar ivme kaybetti ve fiyat değerlemede yaklaşık %8’lik bir kayıp kaydetti. Bununla birlikte, boğalar fiyatı 60,99 dolarlık önemli destek seviyesinin üzerinde güçlü bir şekilde tuttu ve grafikte bir geri sıçrama ile sonuçlandı.

Litecoin fiyatı 68,72 dolarda reddedilmeden önce %12,5’in üzerinde değer kazandı. Ardından boğalar ivme kaybetti ve değerlemesinden %6,7’sini sildi. En düşük 64,10 dolar seviyesini test ettikten sonra boğalar yeniden güç kazandı ve fiyat önümüzdeki üç gün içinde %20,5’lik bir sıçrama kaydetti.

Litecoin fiyat grafiği

Bunu takiben, fiyat düşüş etkisi altında işlem görmeye başladı ve sonraki altı gün içinde yaklaşık %14,5’lik bir kayıp kaydetti. Bundan sonra fiyat, piyasadaki alım ve satım baskısındaki artışı vurgulayarak grafiğinde önemli dalgalanmalar gösterdi.

LTC daha sonra 64,10 dolar gibi düşük bir seviyeyi test etti ve bunu takiben fiyat bir süre yatay seyretti. Direnç seviyesini kırmaya yönelik çok sayıda başarısız girişimin ardından, boğalar başarılı bir şekilde bir kırılma kaydetti. Ardından fiyat önümüzdeki iki hafta boyunca 66,11 ila 68,72 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem gördü.
O zamandan bu yana, fiyat 68,72 ila 72,82 dolar arasında konsolide bir aralıkta işlem görüyor ve sonucu tahmin edilemeyen destek seviyesini test etmenin eşiğinde.

Litcoin Yeniden Yükselecek mi?

Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaması (MACD) kırmızı histogramda bir düşüş göstererek piyasadaki satın alma baskısının arttığına işaret ediyor. Ayrıca, ortalamalar grafikte sürekli bir düşüş göstererek karışık bir duyguyu vurgulamaktadır.

Piyasa fiyatı 68,72 dolar destek seviyesinin üzerinde tutarsa, Litecoin fiyatı ivme kazanacak ve 70,62 dolar direnç seviyesini test edecektir. Ayrıca, piyasa güç kazanmaya devam ederse, LTC fiyatı önümüzdeki haftalarda 72,82 dolarlık üst direnç seviyesini test etmeye hazırlanacak.

Olumsuz olarak, boğalar fiyatı 68,72 dolar destek seviyesinin üzerinde tutamazsa, LTC fiyatı ivme kaybedecek ve 66,11 dolar alt destek seviyesini test etmek için düşecektir. Ayrıca, ayılar boğalar üzerinde güç sahibi olmaya devam ederse, daha da düşecek ve bu ay 64,10 dolarlık önemli destek seviyesini test etmeye hazırlanacak.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?