Haziran 11, 2024

Bu Altcoin Adeta Bir “Uyuyan Dev”: Hızlı Bir Yükseliş Bekleniyor!


Son güncellenme : 11.06.2024 - 20:44

Polygon (MATIC), güçlü büyüme potansiyeline sahip olduğuna inanan kullanıcılar tarafından sıklıkla “uyuyan dev” olarak adlandırılıyor. Birçok yatırımcı, token’larını stake ederek pasif gelir elde etmeyi tercih ediyor. Şu anda staking getirileri yaklaşık %3 oranında. Bu durum, Polygon‘u uzun vadeli yatırımcılar için cazip bir seçenek haline getiriyor. Polygon’un son Napoli yükseltmesi, ağın ölçeklenebilirliğini ve performansını artırmayı hedefliyor. Bunun da önümüzdeki aylarda MATIC’in fiyatını olumlu yönde etkilemesi olası.

Polygon’daki stabilcoin piyasa değeri 1,5 milyar dolara ulaşarak çeyrekten çeyreğe %19 oranında arttı. Bu büyümede USDT, 792 milyon dolarlık değeriyle öne çıktı. Bu gelişme, Polygon ekosisteminde sabit coinlere olan güvenin ve kullanımın arttığını gösteriyor.

Buna ek olarak, Polygon üzerindeki DeFi alanında günlük aktif adres sayısı %67 artarak 50.000’e yükseldi. Bu bağlamda bu durum, merkeziyetsiz finans faaliyetlerine olan katılımın arttığını ortaya koyuyor.

NFT’ler ve sosyal aktiviteler daha yavaş bir büyüme sergiledi. Ancak, bu alanlarda da gözle görülür bir artış oldu. Polygon ağındaki çeşitli uygulamalar, ağın genişleyen kullanım alanlarını ve kripto pazarının farklı kesimlerine hitap ettiğini gösteriyor.

İleriye baktığımızda, MATIC’in kripto sektöründeki geleceği umut verici. Napoli güncellemesinin sağladığı iyileştirmeler, sağlam staking fırsatları ve stablecoin piyasasındaki kayda değer büyüme ile birlikte, Polygon’u önemli kazançlar için güçlü bir konuma getiriyor.

Kripto piyasası gelişmeye devam ediyor. Özellikle Haziran ayında MATIC’in hızlı bir yükseliş potansiyeli, sağlam temeller ve artan kullanıcı benimsemesi ile destekleniyor. Yatırımcılar, bu uyuyan devi yeni zirvelere çıkarken yakından takip etmelidir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?