Eylül 18, 2023

Bu Altcoin 24 Saatte %179 Rallisiyle Yatırımcıların İligisini Çekti: Yükseliş Devam Edecek Mi?


Oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink yerel token’ı LINK, kripto piyasası önemli bir yükseliş kaydederken bugün yükseldi. Kripto para birimi %9,02 artışla 6,80 dolardan işlem görüyor. Dahası 198 milyon dolarlık işlem hacmiyle son 24 saatte %179’un üzerinde bir artışı temsil ediyor.

Önümüzdeki günlerde LINK’in fiyat artışını etkilemesi muhtemel faktörlerden biri, token’ların ağın cüzdanından borsalara büyük ölçüde taşınmasıdır. 16 Eylül’de Chainlink ile ilişkili dört cüzdan, çeşitli platformlar arasında 119 milyon dolar tutarında 18,75 milyon LINK token’ı transfer etti.

Bu cüzdanlar başlangıçta henüz dolaşımda olmayan token’ları tutmak için tasarlanmıştı. Ancak kısa süre önce, yaklaşık 15,7 milyon LINK token (yaklaşık 100 milyon dolar) bu cüzdanları terk ederek doğrudan Binance’e yöneldi. Ayrıca, 3,05 milyon LINK tokenı (yaklaşık 19 milyon dolar) 0xD50f olarak tanımlanan çoklu imzalı bir cüzdanda cüzdanları terk etti.

On-chaindeki bu önemli faaliyetlerin ve potansiyel etkilerin ardından, yatırımcılar LINK fiyatının nasıl tepki vereceğini görmek için sabırsızlanıyor.

Chainlink 6,3 Dolar Direnç Seviyesinin Üzerine Çıktı

LINK yükseliş trendinde ve 6,3 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmak için bir yutan boğa formasyonu oluşturuyor. LINK hala 200 günlük Basit Hareketli Ortalamasının (SMA) altında olmasına rağmen, bugünkü yeşil mum 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarak alıcıların baskısının arttığını gösteriyor.

6,1 dolar destek seviyesindeki alıcılar, 16-17 Eylül arasındaki kısa geri çekilmenin ardından kripto parayı yükselmeye zorladı. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr bölgeden yükselerek ve 70’lik aşırı alım bölgesine yaklaşarak 58,00 değerini gösteriyor.

LINK bugün 6,3 dolar direnç seviyesini aştı. Bu nedenle, alıcıların önümüzdeki günlerde ralliyi sürdürmesi muhtemel. Ayrıca, Hareketli Ortalama Yakınsama / Uzaklaşma, yeşil Histogram çubuklarıyla onaylanan güçlü bir satın alma sinyali gösteriyor.

Alıcılar token’ları biriktirmeye devam ederse kripto para önümüzdeki günlerde muhtemelen daha fazla fiyat artışı kaydedecektir. Bununla birlikte, 16 Eylül’de 21 milyon LINK tokeninin kilidinin açılması ve transferi, alıcılar rahatladığında uzun vadede kısa bir geri çekilmeye yol açabilir.

Balinalar Swift Testinin Ardından İlgisini Artırdı

Chainlink’in Swift ve diğer şirketlerle ortaklığa girdiği 31 Ağustos’tan bu yana, altcoin olumlu piyasa hareketleri sergiledi. Bankalar arası iletişim sistemi Swift ve Chainlink, bir deneyde çeşitli özel ve halka açık blok zincirleri arasında tokenize değeri başarıyla aktardı.

Bu olumlu gelişme, yatırımcıların daha fazla LINK tokenı satın alma konusundaki güvenini artırdı ve potansiyel olarak token değerini yükseltti. Santiment, 7 Eylül’de Chainlink’in en üst düzey sahiplerinin, yani 10.000-100.000 LINK token’a sahip olanların aktif olarak varlıklarını artırdıklarını fark etti.

Elinde 10.000 ila 100.000 LINK token bulunduran cüzdanların sayısı 3.127’ye çıkarak 3 Aralık 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu cüzdanlar sadece üç gün içinde toplam arzın %0,154’üne denk gelen 9,6 milyon dolar değerinde LINK topladı. Ayrıca, Santiment’in raporu bu kategoride 98 yeni cüzdanın oluşturulduğunu gösterdi.

9 Eylül’de bir kripto uzmanı olan Ali, bu balinaların sadece 10 gün içinde 24 milyon dolar tutarında 4 milyondan fazla LINK coin satın aldığını açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu birikimler, yatırımcıların Chainlink’e olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Muhtemelen talebi artırarak önümüzdeki günlerde token fiyatını yükseltecek.

Kaynak : NEWSBTC

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?