Mart 21, 2024

Bu Altcoin 2024’te Boğa Koşusuna Liderlik Edecek mi: “Kayda Değer Gelişmeler”!


Hashed’de bir kripto veri analisti olan Subin An on X, Fantom merkezi olmayan ekosisteminde kayda değer gelişmeler tespit etti. An’a göre, 2020’nin DeFi yazından bu yana Fantom’daki merkezi olmayan borsa (DEX) hacmi önemli ölçüde azaldı. Ancak, aynı dönemde aylık aktif adreslerin (MAU) 400.000’in üzerinde kaldığını gözlemledi.

Veri analisti ayrıca, Fantom’daki çoğu DEX’in hacminin geçtiğimiz hafta neredeyse iki katına çıktığını ve bunun önümüzdeki aylarda ekosistem için potansiyel bir yükselişe işaret ettiğini belirtti. Ayrıca Fantom Vakfı’nın katman-1 çözümünün geçmişte olduğu gibi beklenen artışı destekleyip destekleyemeyeceğini sordu.

An, görüşünü açıklarken Dune Analytics’in verilerine atıfta bulundu. Fantom tabanlı DEX’lerin etkileyici performansının altını çizdi. Ek olarak SpookySwap’in 7 günlük hacim açısından en üst sırada yer aldığını belirtti. Yeni DEX, son yedi günde %163,3’lük bir artışla 81,8 milyon dolarlık bir hacim elde etti.

Fantom’daki birçok DEX geçtiğimiz hafta Equalizer, Beethoven_x ve Curve de dahil olmak üzere %200’ün üzerinde hacim artışı kaydetti. Bu tür getiriler, Fantom ağının son boğa koşusunda tekrar bir performans sergileyip sergilemeyeceğini düşünmeye sevk etti.

Fantom ekosistemindeki artan aktivite, yerel coin FTM’nin Şubat sonunda 0,3871 dolardan bir aydan kısa bir sürede 1,1530 dolara yükseldiğini gördü. Bu ralli ile FTM %200 değer kazandı ve boğa koşusunu başlatmak için birden fazla direncin üzerine çıktı. Son artış, katman-1 çözümünün dört aydan kısa bir süre içinde yaklaşık %2.500 artış gösterdiği son boğa koşusu sırasında FTM’nin rallisinin ilk aşamalarını taklit ediyor.

CoinGecko verilerine göre, FTM bu haber yazıldığı sırada 1,0571 dolardan işlem görüyor ve fiyat daha fazla yukarı yönlü potansiyelin işaretlerini gösteriyor. Hacimdeki canlanmanın gelişmekte olan boğa koşusunu destekleyebileceği ve Fantom’u 2024 boğa döngüsünün önde gelen çözümlerinden biri olarak konumlandırabileceği düşünülüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?