Ocak 12, 2024

Bu Altcoin 2024’e Güçlü Başladı: Performansıyla Kripto Dünyasında Dikkat Çekiyor!


Verilere göre popüler altcoin Solana ağı günlük ortalama 40,7 milyon kullanıcı işlemiyle 2024’e doğru güçlü bir şekilde ilerliyor. Yeni yayımlanan bir Messari çalışmasına göre Solana, piyasa değeri (%423), ortalama günlük ücret ödeyenler (%102), DeFi TVL (%303), ortalama günlük DEX hacmi (%961) ve ortalama günlük NFT hacmi (%359) dahil olmak üzere son çeyrekte çok sayıda önlemde üç aylık büyümeyi sürdürdü.

Messari’nin yakın tarihli State of Solana Q4,2023 raporu, artan zincir içi faaliyeti vurgulamaktadır. Dördüncü çeyrekte, günlük ortalama 40,7 milyon oy hakkı olmayan işlem (bir önceki çeyreğe göre %65 artış) ve aynı zaman diliminde %102 artışla 190.000 günlük ücret ödeyen vardı.

Oy kullanmayan işlemler ve ücret ödeyenlerle ölçülen ağ etkinliği, SOL’un fiyatına paralel olarak artmıştır. Piyasa değeri 43,8 milyar dolar olan SOL, çeyrek bazda %423 ve yıllık bazda %1.106 büyüyerek 2023’te sona eren 4. çeyrek kripto piyasası artışının liderlerinden biri oldu. SOL, 4. çeyrekte piyasa değerinde ADA, USDC ve XRP’yi geride bırakarak tüm kripto paralar arasında beşinci sıraya yerleşti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 2023’ün büyük bölümünde, günlük ücret ödeyenler 80.000 ile 100.000 arasında değişti. Ortalama günlük NFT hacmi geçtiğimiz çeyrekte %356 artarak 4,8 milyon dolara ulaştı. Solana’nın NFT hacmindeki pazar payı, Bitcoin çıkarıldığında bir önceki çeyreğe göre %9’dan %26’ya yükseldi.

Solana geliştirici ekosistemi de aynı şekilde genişliyor. Geliştirici ekosistemi, 2023 yılı boyunca araçlar, geliştirici deneyimi, içerik kalitesi ve programlama dili çeşitliliği konularında önemli ilerlemeler kaydetmiştir.

Solana geliştirici topluluğu şu anda açık kaynak depolarında aylık 2.500’den fazla aktif geliştiriciye, ekosisteme katılan artan sayıda profesyonel geliştiriciye ve büyüyen bir geliştirme ortamına sahiptir. Solana ekosistemi henüz erken aşamalarında olmasına rağmen (mainnet beta Mart 2020’de yayına girdi), geliştirici ekolojisi toplam aylık aktif geliştiriciler açısından en büyük ikinci ekosistem haline geldi.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?