Bu Altcoin 2022’nin İlk Günlerini Domine Etti – Yeni Yükselişler Kapıda Olabilir!

0
Bu Altcoin 2022'nin İlk Günlerini Domine Etti - Yeni Yükselişler Kapıda Olabilir!

Chainlink (LINK), 2022 yılının ilk ayına oldukça hızlı bir giriş yaptı ve kripto para dünyasının önde gelen varlıkları Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) daha iyi performans gösterdi.

LINK, bir sonraki kâr hedefine 30 dolarda yaklaşıyor ancak daha geniş kripto para piyasası alanı çekiş yakalamaya başladıkça rallinin bir soluk aldığını görülebiliyor. LINK rallisini destekleyecek büyük yatırımcılar ise fiyat hedefini 40 dolara kadar çıkarmış durumda.

Chainlink (LINK), çoğu kripto para biriminin geri planda olduğu 2022’nin ilk on gününde ön plana çıkmayı başararak çok büyük kazançlar sağladı, Chainlink açısından bakacak olursak, eğer trend devam ederse mevcut %50’lik kazanca ek olarak %46’lık kazanç eklenebilir.

Fiyat hareketi 29 dolarda bir soluk aldıkça, yeni yatırımcılar devreye girmek ve 40 dolara kadar devam edebilecek bir ralliye girmek için birkaç teknik seviye işaretlemek isteyecekler. Küresel piyasalar bugün ön ayak üzerindeyken, hissiyattaki bir dönüş, ralli için ek bir arka rüzgar sağlayabilir ve taze paranın gelmesine yardımcı olabilir.

LINK için Momentumu Arttıracak Rüzgarlar!

Chainlink, 2022’de Omicron endişeleri ve FED’in şahin kur yolu tarafından bastırılan riskli bir ortamda ralli yapan birkaç kripto para biriminden biri olarak adeta yasalarına meydan okudu.

Bu endişeler, hisse senetlerinde geniş ve agresif bir satış başlattı ve yatırımcıların daha riskli varlıklardaki pozisyonlarını kesmeleriyle sonuçlandı. Bununla birlikte, Chainlink kolaylıkla ilerledi ve birkaç temel teknik seviyeyi desteğe dönüştürdü; bu seviyeler, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım işaretçisine ulaştıktan sonra ralli nefes aldıkça devreye giriyor.

Yükseliş trendini destekleyen ilk destek hattı, rallinin omurgası görevi gören yeşil yükselen trend çizgisi ile aylık R1 direnç seviyesi 26 dolar veya civarındaki kesişme noktasıdır.

Bu, yeni yatırımcıların ralliye katılması için ilk önemli test ve fırsat penceresi olacak. Bu gerçekleşmezse, destekleyici bir tarihsel çizgi olarak 25 dolar ve aynı seviye civarında düz gelen 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile yanlış bir kırılma arayabilirsiniz.

Chainlink Fiyat Grafiği

Küresel piyasalardaki ‘bozguncu’ duygular geri dönerse, yeşil yükselen trend çizgisinin kırılması ve 200 günlük SMA ile aşağı yönde hızlandırılmış bir hareket görülmesi de muhtelemel.

Bu 200 günlük SMA’nın kırılması, geçtiğimiz birkaç hafta içinde zaten kesilmiş olan 21.60 dolara kapıyı açıyor ve bu nedenle düzeltmeyi yalnızca yavaşlatacak, ancak tamamen durduramayacak. Bunun yerine, gerileme için bir bitiş noktası sağlamak için 4 Aralık’taki en düşük 15 doları beklemek önemli olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın