Ocak 15, 2022

Bu Altcoin 2022’de Milyonerler Yaratacak: Analist Açıkladı!

Projelere erken girişi ve doğru projeleri seçmenin önemini savunan bir analist; Amazon, Google, Tesla ve hatta Bitcoin gibi projelerde erken yatırımcı olsaydınız, bugün büyük olasılıkla Warren Buffett ve Mark Cuban gibi birer milyarder olabileceğinizi söylüyor.

Tanınmış bir kripto para girişimcisi olan Joe Parys, 2022’de yatırımcıları milyoner yapacak bir sonraki altcoin’i bizimle paylaşıyor. Bu altcoin’le ilgili kimsenin kaçırmak istemeyeceği bazı son dakika haberlerini ve gelişmeleri paylaşıyor.

Near Protocol (NEAR)

NEAR Protocol, geliştirici ve kullanıcı dostu olmaya odaklanan bir Ethereum rakibi ve bir merkezi olmayan uygulama (dApp) platformudur. NEAR tokenleri, NEAR kripto platformunda işlem ücretlerini ve depolama maliyetlerini ödemek için kullanılır.
NEAR Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformudur ve düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip blok zincirlerini tıkayan bazı sınırlamaları çözmek için tasarlanmış olan bir katman-1 blok zinciridir. Bu, DApp’ler için ideal ortamı sağlar ve geliştirici ve kullanıcı dostu bir platform oluşturur.

Örneğin NEAR, Ethereum tarafından yaygın olarak kullanılan kriptografik cüzdan adreslerinin aksine, insan tarafından okunabilen hesap adlarını kullanır. NEAR ayrıca yeni ölçeklendirme çözümleri sunar ve “Doomslug” olarak bilinen kendi konsensüs mekanizmasına da sahiptir.

NEAR Protokolü, ilk kodu güncelleyen ve ekosistem için güncellemeler yayınlayan NEAR Collective topluluğu tarafından oluşturuluyor. Projenin amacı ekip tarafından “para veya kimlik gibi yüksek değerli varlıkları yönetmek için yeterince güvenli ve onları sıradan insanlar için yararlı kılacak kadar performanslı” bir platform oluşturmak olarak açıklanıyor.

Bunların yanı sıra Near Protocol’un üzerinde inşa edilen projeler arasında da geliştiricilerin varlıklara, emtialara, gerçek dünyadaki olaylara dayalı pazarlar oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan Flux, DeFi ekosisteminde önemli bir platform olan Ref Finance (REF) ve bir NFT para basma platformu olan Mintbase bulunuyor.

NEAR Protokolünün Kurucuları Kimdir?

NEAR Protocol, Wall Street deneyimine sahip bir girişimci deneyimli bir girişimci ve Viking Education’ın kurucusu Erik Trautman tarafından kuruldu. Projenin kurucu ortakları arasında, üç yılı Google’da olmak üzere on yıldan fazla sektör deneyimine sahip Illia Polosukhin ve mühendislik direktörü olduğu memSQL’e katılmadan önce Microsoft’ta çalışan bir bilgisayar mühendisi olan Alexander Skidanov bulunuyordu. NEAR Protocol, birkaç International Collegiate Programming Contest (ICPC) altın madalyası sahibi ve kazananını da içeren deneyimli geliştiricilerden oluşan geniş bir ekibe sahiptir.

Bu Kripto Neden Büyük Potansiyele Sahip?

Yüksek performanslı blok zinciri olan Near Protocol, Web3 teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmak için yakın zamanda 150 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı.
Projenin ekibi, fonun bölgesel merkezler geliştirmek ve blok zinciri ve merkezi olmayan teknoloji için farkındalık yaratmak için kullanılacağını duyurdu.

Analiste göre NEAR, Web 3’ün benimsenmesinin önündeki engelleri ortadan kaldırıyor ve platformun iklim açısından nötr blok zinciri, yüksek hızları, düşük ücretleri ve aşamalı kullanıcı arayüzü sayesinde altcoin hızlı bir büyümeye hazır görünüyor.

Parys’e göre NEAR protocol ile ilgili en önemli şey, platformun çok zincirli bir geleceğe sahip olması. NEAR; Ethereum, Polkadot, Cosmos vb. blok zincirleri ile fazlasıyla uyum içinde çalışır ve hepsinin daha iyi performans göstermesi için varlıkların serbest akışına ve ağlar arasında iletişime izin verir.

Anlık bir dünyada yaşıyoruz ve hiç kimse fahiş ücretler ödemekten, işlemlerinin tamamlanmasını beklemekten hoşlanmıyor ve Near Protocol de bu sorunların çoğunu çözmek için tasarlanmış bir proje. Analiste göre NEAR işte tam da bu nedenle yatırımcılarını 2022’de zengin etme potansiyeline sahiptir.

Son zamanda gerçekleşen gelişmeler sonucunda NEAR, yakın zamanda ATH’sine ulaştı ancak Analiste göre potansiyel olarak buradan çok daha yükseğe de çıkabilir.

NEAR 19,17 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri ise geçen yıl yüzde 3600’den fazla artarak yaklaşık 12 milyar dolara ulaşmış durumda. Altcoin bu zamana kadar makyda değer yükselişler yaşamış olsa da platformun ekibi projenin tamamen “sharded” ve güvenli hale gelmesi için sürekli çalışıyor. Sürekli gelişim durumundalar ve proje ile ilgili manşetlerde hep iyi haberler yer alıyor. Analiz de bu nedenlerden dolayı NEAR konusunda umutlu ve Ethereum rakibi kripto para biriminin yatırımcılarını zengin edeceğini düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : azcoin news


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.