Şubat 24, 2022

Bu Altcoin 1 Milyon Dolarlık Token Satışı Gerçekleştirdi: Fiyatı Ne Bekliyor?


Son güncellenme : 26.02.2022 - 11:02

Son zamanlarda, kriptoya oldukça büyük miktarlarda para akıyor ve 100 milyon dolardan fazla finansman turları kripto dünyasında nispeten yaygın bir durum haline geliyor. Ancak yakın zamanda yapılan bir tezgah üstü (OTC) token satışı, bu fon toplama geleneğini başka bir seviyeye taşıdı.

Bunların sonucunda bir kripto analitik firması olan Santiment, Terra ekosisteminin desteklediği Luna Foundation Guard (LFG) için özel bir token satışında 1 milyar dolar toplamasının ardından Terra (LUNA) ile ilgili tahminini yayınladı.

Terra ve Terra ağını desteklemek için tasarlanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), dün part time Ethereum eleştirmeni Su Zhu tarafından yönetilen Three Arrows Capital ve Solana cross-chain köprüsü Wormhole’u 320 milyon dolarlık bir hacklemenin ardından bir bütün haline getiren ticaret grubu Jump Crypto liderliğindeki 1 milyar dolarlık LUNA token satışını duyurdu.

Singapur merkezli kâr amacı gütmeyen kuruluşa göre, kripto tarihindeki en büyük token satışlarından biri olan bu satıştan elde edilen gelir, Terra’nın dolara sabitlenmiş stablecoin’i olan TerraUSD (UST) için Bitcoin (BTC) cinsinden bir forex rezervi oluşturmak amacıyla kullanılacağını söylüyor.

Yazım sırasında LUNA, aralık ayında ulaşmış olduğu yaklaşık 100 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 44 düşüşle 57,96 dolardan işlem görüyor, ancak Santiment, sosyal hakimiyet metriğinden gelen sinyallerin bir sonucu olarak token’ın muhtemelen yükseliş yaşayacağına inanıyor.

Sosyal hakimiyet, belirli bir zaman dilimi içerisinde belirli bir kripto varlığının diğer kripto projelerine kıyasla ne kadar popüler olduğunu ölçer. Tipik olarak, medyanın daha fazla ilgisini çeken kripto varlıkları, fiyat yönlerini daha hızlı değiştirir.

Santiment’e göre, Luna’nın sosyal hakimiyeti, trader’ların düşüş eğilimine rağmen altı ayın en yüksek seviyelerinde. Davranış analizi platformuna göre altcoin’le ilgili tartışmaların/hakkında konuşmaların artması, LUNA’nın doğru yolda olduğunu gösteriyor.

“LUNA, kripto para birimleri listesinde 11. sıradaki (yazım sırasında 9. sırada) yerini koruyor. [Altcoin] 2021’de büyük bir hayran kitlesi kazandı ve 3 aylık düşüşüne rağmen ilgi çekici bir konu olmaya devam ediyor. Şu anda Ekim ayından bu yana en yüksek tartışma/hakkında konuşma yüzdesine ulaşmış durumda, yaklaşan bir geri dönüşe işaret ediyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?