Şubat 7, 2022

Bu 5 Altcoin Piyasa Yükselişine Liderlik Ediyor!

Kripto analitik firması Santiment, dijital varlık piyasaları geniş bir yükseliş yaşarken Decentraland (MANA), Tezos (XTZ) ve diğer birkaç altcoin’in yükselişe öncülük ettiğini söylüyor.

Fiyat hareketleri için piyasaları tarayan Santiment, Decentraland ve Tezos dışında en iyi performans gösteren kripto paraların Bitfinex’in yardımcı token’ı LEO Token (LEO), birlikte çalışabilirlik üzerine kurulmuş Quant (QNT) ve mikro ödeme odaklı blockchain YOUCash (YOUC) olduğuna dikkat çekiyor.

“Geçen hafta kripto fiyatları için bir ‘roller coaster’ oldu. Bununla birlikte, BTC’nin haftayı sona erdirmek için bir ralliden sonra piyasa genelinde fiyatları yükseltmesinin ardından, varlıkların haftalık getirileri artık çoğunlukla yeşil bir deniz. MANA, LEO, XTZ, QNT ve YOUC, en iyi kripto paralar arasında liderliği üstlendi.”

Yazının kaleme alındığı sırada, Decentraland yedi günün en düşük seviyesi olan 2.44 dolardan 3.17 dolara yaklaşık %30 oranında ralli yaparken, Tezos aynı zaman diliminde %17’lik bir kazanç kaydetti. LEO, QNT ve YOUC sırasıyla %47, %56 ve %70 oranında ralli yaptı.

Altcoin’ler yükselirken, liderleri olan Ethereum (ETH), potansiyel olarak 3.000 dolar seviyesini yeniden yakalama sürecinde. Santiment’in verileri, aktif Ethereum adreslerinin miktarının da geçen yılın Aralık ayının başından bu yana görülmeyen seviyelere yükseldiğini gösteriyor.

“Her zamankinden çok daha hareketli bir Cumartesi günü, Ethereum sahipleri piyasa değeri açısından iki numaralı varlığın, 2 hafta içinde ilk kez 3.000 dolar eşiğini yeniden kazandığını görmekten mutlu oldular. İşlem yapan benzersiz ETH adreslerinin miktarı da iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı.”

Santiment ayrıca Tether balinalarının, diğer bir ifadeyle 1 milyon’dan fazla USDT’ye sahip adreslerin, pazar payı açısından istikrarlı bir yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

“Tether’in 1 milyon dolar değerindeki adresleri, üç hafta içinde ilk kez USDT’nin arzının %80’ine sahip olma durumuna geri dönmek üzere. Genel olarak, balina stablecoin’leri satın alma güçlerini artırmaya yöneliktir, kriptonun uzun vadeli geleceği için iyi bir olasılıktır.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.