Mart 15, 2023

Bu 3 Kripto Para Birimine Dikkat: Yükselişe Geçebilir!

ABD’de enflasyon, TÜFE raporunun bir önceki ay %6,4’ten Şubat ayında %6’ya gerilediğini göstermesiyle soğuyor. Fed’in şahin faiz artışları işe yarıyor gibi görünüyor. Ancak %2’lik normal orana ulaşmak hala uzun bir yol. Silicon Valley Bank’ın iflas kriziyle karşı karşıya kalması ve Signature Bank’ın kapanması nedeniyle banka hisselerinin darbe almasının ardından kripto para piyasaları bu hafta ralli yaptı.

Dikkat Edilmesi Gereken En İyi 3 Kripto Para Birimi

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin bu hafta ilerleyerek 2023 yılında ilk kez 25.000 dolar seviyesine ulaştı. Yatırımcıların çoğunluğu bankacılık krizi sonrasında BTC’nin değer kaybedebileceğini beklerken, kral kripto yeni yılın en yüksek seviyelerine ulaşma yolunu çizdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC art arda üç gündür yükselişte. Bununla birlikte başka bir yükselişin fiyatı 27.000 dolar seviyelerine çıkarması mümkün. Yakın tarihli bir fiyat tahmini, piyasaların pozitif ivmeyi sürdürmesi halinde BTC’nin 30.000 doları aşabileceğini iddia ediyor.

2. Ethereum (ETH)

Bitcoin’in tüm kripto para piyasasını beraberinde yukarı çekmesiyle Ethereum yükselişe geçti. ETH, 1.800 dolarlık direnç seviyesini kırmak istiyor. Bunu başarırsa bir sonraki hedefte 2.000 dolar mümkün.

İkinci en büyük kripto para birimi şu anda dalgalı bir seyir izliyor. Bu da yatırımcılara nasıl bir aksiyon almaları gerektiğine dair geniş bir alan sunuyor.

3. Ripple (XRP)

Ripple‘ın yerel tokenı bu hafta 0,34 dolarddan 0,37 dolara sıçradı. Bununla birlikte 0,40 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmak istiyor. XRP topluluğu, tokenin bu ay 0,41 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ediyor. Bu, mevcut fiyatı olan 0,37 dolardan yaklaşık %12’lik bir artış anlamına geliyor.

Güncel piyasa hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?