Ekim 29, 2022

%80’e Varan Artışlar: Bu 3 Altcoin’den Büyük Ralliler Geldi!


Son güncellenme : 29.10.2022 - 15:43

Geçtiğimiz hafta kripto piyasalarında yatırımcıları heyecanlarından bir toparlanmaya şahit olduk. Lider kripto Bitcoin (BTC) son 7 günde yüzde 9.10 oranında değer kazandı ve 20 bin dolarlık bölgenin üzerinde kalmayı başardı. Bununla birlikte, piyasadaki birçok varlık önemli kazançlar elde etti. Birçoğu hafta boyunca çift haneli kazançlar elde ederken, bu listenin başında yer alan üç altcoin var: Dogecoin, Klaytn, Mina.

Ralli gelen 3 altcoin
Kaynak coinmarketcap

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’in listede birinci sırada olması pek şaşırtıcı değil. Daha önce de bildirdiğimiz üzere, önde gelen Dogecoin savunucusu Elon Musk, sosyal medya devi Twitter ile 44 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı. Bu satın alma anlaşması lider meme coin DOGE’nin fiyatını artırdı. Geçen haftanın en popüler konusunun bu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Musk ve DOGE uzun bir aradan sonra yeniden birlikte küresel manşetlerde yer buldu.

Dogecoin kripto para

Basın zamanında, Dogecoin son 24 saatte yüzde 29 oranında artışla 0.106 dolardan işlem görüyor. Hafta boyunca, varlık yüzde 78.20 artış kaydetti. Bu artış, Dogecoin’i 0.1 doların üzerine kadar çıkardı.

Klaytn (KLAY)

Koinfinans.com daha önce bildirdiğimiz üzere KLAY’ın geçen hafta yükselmeye başladığını belirtmekte fayda var. Bu yükseliş trendi, ağdaki kripto madenciliği ödülünü azaltmak için ortaya atılan bir teklifle başlatıldı. Bu teklif, madencilik ödülünün 9.6 KLAY’den 6.4 KLAY’a düşeceği anlamına geliyor.

[irp posts=”67867″ ]

Bu gelişmenin ardından, KLAY’in hem fiyatı hem de sosyal duyarlılığı belirgin bir artış yaşandı. Altcoin haftalık bazda yüzde 75’lik bir artışa tanık oldu. Dogecoin’den farklı olarak son 24 saatte kazanımlarının bir kısmını kaybetti.

Mina (MINA)

Listenin son sırasında KoinFinans okuyucularını şaşırtmayacak bir altcoin yer alıyor. Daha önce bildirdiğimiz üzere Mina ekibi yakın zamanlı bir Twitter gönderisinde, 57 hibe sahibine 75.000’den fazla MINA token’ı ve 30.000 USDC ödülü açıklandı. Bu altcoin yükselişini tetikledi. Ardından rallinin devam etmesi, kripto para birimini bu listede üçüncü sıraya yerleştirdi.

[irp posts=”68286″ ]

Mina  son yedi gün içinde yüzde 37’lik bir artışın ardından 0.73 dolar seviyesinde yer alıyor. Altcoin, basın zamanında günlük yüzde 23 artışla kazanımlarını artırmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?