BTT Fiyat Tahmini: BitTorrent %45 Sıçrama Yapabilir

2

Günün erken saatlerinde rekor seviyesine ulaşan Bittorrent (BTT) 0,0054500 dolar seviyesiyle dikkatleri üzerine çekti. Son 1 ay içerisinde %250’in üzerinde değer kazanan varlığı bir çok yatırımcı takip listesine ekledi. Rekor seviye ardından bir miktar geri çekilen varlık bir sonraki hedefi için bir miktar toparlanma ihtiyacı görüyor. Ancak sonraki sıçrama %50 yükseliş getirme şansı yaratıyor.

4 saatlik grafiklerde bir miktar daha düşüş görülmekte. Bu düşüş zirvede boğaların yorgun düştüğü ve ayıların bir miktar satış baskısıyla üstün geldiği anlamına gelmektedir.

Geri Çekilme ve Alım Fırsatı

RSI verilerinde keskin bir alt kırılma görülüyor. Hala aşırı alımda yer almasının yanında sonraki kapanışta düşüş daha net görülebilir. Stokastik RSI verilerinde aşırı alım sinyallerini yerini nötr bölgeye doğru çekti. Bu da sat sinyallerinin artmasıyla beraber düşüşün devamını getirme riski görüyor. Zirveden sonra görülen hacimsel değerlendirmelerde de bir düşüş var.

Kaynak: Tradingview BTT/USDT

CMF ve OBV dengesel hacim verileri yükselişi konsolide bir duruma götürdü. Bu da düşüşün geleceğini gösteriyor. MACD sinyallerinde hala trend destekçisi bir durumun sürmesi olumlu bir noktadır. Fakat bu veri devamlılık için yeterli sayılmaz. Bu nedenle geri çekilmenin tamamlanması sonrası daha etkili bir rol oynayacaktır.

Sonuç

Geri çekilme, tekrar ALIŞ fırsatı getireceği için yeni bir sıçramayı beraberinde getirecektir. Önemli destek noktası 0,00382 dolara kadar geri çekilmesi oldukça muhtemel. İyi bir alım noktası olan bu seviye sıçrama için bir yatak olarak görülebilir. Alım sinyallerinin bu seviyede artması fiyatı yeni sıçramayla beraber %45’e yakın bir sıçrama gelmesi fiyatı 0,0070 dolara kadar itecek gücü toplayabilir.

Önemli destek seviyesinin altına düşmesi, fiyatı alt destek 0,0033 ve 0,0030 dolar seviyelerine kadar geri çeker. Bu da yükselme fırsatının bir süreliğine ertelenmesi anlamına gelecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

2 YORUMLAR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın