BTT Fiyat Tahmini: BitTorrent %45 Sıçrama Yapabilir

Günün erken saatlerinde rekor seviyesine ulaşan Bittorrent (BTT) 0,0054500 dolar seviyesiyle dikkatleri üzerine çekti. Son 1 ay içerisinde %250’in üzerinde değer kazanan varlığı bir çok yatırımcı takip listesine ekledi. Rekor seviye ardından bir miktar geri çekilen varlık bir sonraki hedefi için bir miktar toparlanma ihtiyacı görüyor. Ancak sonraki sıçrama %50 yükseliş getirme şansı yaratıyor.

4 saatlik grafiklerde bir miktar daha düşüş görülmekte. Bu düşüş zirvede boğaların yorgun düştüğü ve ayıların bir miktar satış baskısıyla üstün geldiği anlamına gelmektedir.

Geri Çekilme ve Alım Fırsatı

RSI verilerinde keskin bir alt kırılma görülüyor. Hala aşırı alımda yer almasının yanında sonraki kapanışta düşüş daha net görülebilir. Stokastik RSI verilerinde aşırı alım sinyallerini yerini nötr bölgeye doğru çekti. Bu da sat sinyallerinin artmasıyla beraber düşüşün devamını getirme riski görüyor. Zirveden sonra görülen hacimsel değerlendirmelerde de bir düşüş var.

Kaynak: Tradingview BTT/USDT

CMF ve OBV dengesel hacim verileri yükselişi konsolide bir duruma götürdü. Bu da düşüşün geleceğini gösteriyor. MACD sinyallerinde hala trend destekçisi bir durumun sürmesi olumlu bir noktadır. Fakat bu veri devamlılık için yeterli sayılmaz. Bu nedenle geri çekilmenin tamamlanması sonrası daha etkili bir rol oynayacaktır.

Sonuç

Geri çekilme, tekrar ALIŞ fırsatı getireceği için yeni bir sıçramayı beraberinde getirecektir. Önemli destek noktası 0,00382 dolara kadar geri çekilmesi oldukça muhtemel. İyi bir alım noktası olan bu seviye sıçrama için bir yatak olarak görülebilir. Alım sinyallerinin bu seviyede artması fiyatı yeni sıçramayla beraber %45’e yakın bir sıçrama gelmesi fiyatı 0,0070 dolara kadar itecek gücü toplayabilir.

Önemli destek seviyesinin altına düşmesi, fiyatı alt destek 0,0033 ve 0,0030 dolar seviyelerine kadar geri çeker. Bu da yükselme fırsatının bir süreliğine ertelenmesi anlamına gelecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • EmreTUNÇ

    Chz yorumu ne zaman gelecektir?

    Cevap Yazın
    • Kadir ALTUNSOY

      Merhaba Emre Bey ilginize teşekkürler. Gün içerisinde gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. Takipte kalabilirsiniz. İyi okumalar

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.