BTT Coin Fiyat Tahmini: BitTorrent 0,012 Dolar Hedefinde

Geçtiğimiz günlerde gelen rekor seviyesiyle dikkatleri iyice üstüne çeken BitTorrent (BTT) bir düzeltmeye uğramıştı. BTT, 0,0078 dolara kadar geriledi. Ancak bu düzeltme 4 saatlik grafiklerde görünen 50-MA hareketli ortalamasında desteklenmeyi başardı. Günlük hareketini yukarı yöne çeviren varlık %15 artış gördü. Haber yazılırken 0,0092 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Günlük hareket yukarıya doğru gerçekleşti ve bu hareket şu an 0,65 fib düzeltme noktasında (0,0093 dolar) dirençle karşılaştı. 12 saatlik grafiklerde net görülen bu durumun tekniklerde görülen olumlu yaklaşımla kırılması takip edilmeli.

Fiyat Artış İstiyor

Rekor seviyesine ulaşana kadar ciddi artışlar gören varlık yatırımcılar tarafında bir liman olarak görüldü. Bu durum BTT açısından ciddi bir talep ve hacim işlemi anlamına geldi ve fiyat artışın süreklilik kazandı. Düzeltme etkisini şimdilik yitirmiş gibi duruyor. Azalan kanal içerisinde düşüş gören varlık artışını sürdürmek için öncelikle ilk direnci 0,0093 dolardan sıyrılmak istiyor.

Kaynak: Tradingview BTT/USDT

Bu direncin kırılması muhtemel. Çünkü 12 saatlik ve 4 saatlik grafiklerde teknikler olumsuz sayılmaz. 12 saatlik grafiklerde MACD sinyal hattının üzerinde hala yerini koruyor. Aşırı sat baskısına düşen Stokastik RSI verilerinde bir artış var. Bu da fiyatı önümüzdeki kapanışlarda aşırı alım sinyaline doğru itebilir. RSI verilerinde de aynı şekilde düşüş eğilimi görülürken son birkaç günlük hareket nötr 50 üzerindeydi. Tekrar yükselişe geçmesi trendi destekleyecektir.

Sonuç

Direnç seviyesini test etme arzusu şu an için bir kırılma getirmedi. Önümüzdeki saatlerde fiyatın direnci kırmasını beklemekte fayda var. Bu kırılma yeni bir artış yolunu açabilir. Teknikler olumlu görünse de dirençten geri dönmesi tekrar destek seviyelerine doğru düşüş getirebilir, göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ret sonrası geri çekilme 0,5 düzeltme noktası 0,0072 dolar seviyesine kadar tekrar edebilir.

Yükselme fırsatı ilk direncin kırılmasıyla hızı arttıracaktır. Sonraki direnç seviyeleri arasında 0,0108 dolar ve 25 günlük hareketli ortalama seviyesi 0,0099 dolarda görülecektir. Fiyat bu artışlarla beraber 0,0118 dolar hedefine doğru ilerlemeyi hedefleyecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.