BTG Coin Fiyat Analizi: Bitcoin Gold %30 Artış Bekliyor

0

Bitcoin alternatifi olarak ortaya çıkan Bitcoin Gold (BTG) son haftasında ciddi bir performans gösterdi. Haftalık hareket %150’in üzerinde bir yükseliş gördü. Bu artışla beraber geçtiğimiz hafta 40 dolar altında yer alan BTG değeri günün erken saatlerinde yerel zirvesi 117 dolara kadar ulaştı. En yüksek seviyesi olan 2017 rekor seviyesi 540 dolar bandı tekrar akıllara bu sayede gelmiş oldu.

Zirve sonrası bir miktar geri çekilme fiyatı 92 dolara kadar sürdü. Olumlu bir yaklaşımda fiyat destek görerek düşüşü engelledi ve yükselişe tekrar geçirdi. 50 günlük hareketli ortalama (beyaz) seviyesi olan 97 dolarda desteklenen varlık şu an için 101 dolarda direnç seviyesini kırmayı hedefliyor. Son iki mumda görülen bu direnç artışta varlığın önünde bir engel. Bu durumun kırılması için ise teknikler oldukça olumlu.

Haftalık grafikte görülen yüksek olumlu teknikler 4 saatlik verilerde de göründü. RSI verilerinde düşüşün aksine yukarı yönlü kırılma görünüyor. Stokastik RSI verilerinde aşırı satım bölgesine ilerleyen varlık yatay bir görünüm aldı. Ayrıca MACD, sinyal hattının altında olmasına rağmen yukarı yönlü bir tırmanma görüyor. Bu da önümüzdeki saatlerde tekrar MACD baskınlığını getirebilir.

Kaynak: Tradingview BTG/USD

OBV dengesel hacimlerinde de görülen artış, alış sinyallerinin artmasıyla da destekleniyor. Bu durum fiyatın tekrar yükselişe geçmesini beklememizi sağlıyor. Öncelikle 101,16 dolarda görülen direncin kırılması beklenmeli. Yatayda desteklenen varlık için daha sonra 109,87 dolarda direnç görünüyor. Takip eden artışlarda varlık 140,25 dolar seviyesine hızlı bir çıkış yapabilir. Bu seviyeye ulaşması, parabolik artış gören varlığı geri çekilmeye zorlayacaktır.

Öte yandan düşüş baskısı desteğin yitirilmesiyle derinleşebilir. Destek seviyesi 97 dolardan sonra düşüşler 84,96 dolara kadar sürüklenme riski taşıyor. Derinleşen geri çekilme 69,25 dolara kadar devam edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın