BtcTurk Borsasından İki Yönetici Liquid Network Yönetim Kurulunda

0
398

Türk kripto para borsası BtcTurk’te yönetici görevinde olan iki kişi, Blockstream tarafından geliştirilmekte olan Liquid Network’te, trader’lar ile borsalar için daha hızlı Bitcoin işlemlerine olanak sağlayan Bitcoin’in yan zinciri olan bu önemli projede yönetim kuruluna katıldılar.

Liquid Netwok’ten yapılan resmi açıklamaya göre proje içerisinde 3 adet kurul bulunmakta bu kurullar, Gözetim kurulu, Teknoloji Kurulu ve Üyelik Kurulu olmaktadır. Kurullara BtcTurk Teknoloji Direktörü Ozan Yurtseven, Teknoloji Kurulu’nda kendisine yer verildi. Bu bölümde Ozan Yurtseven’in dışında Bitfinex borsası Teknoloji Direktörü olan Paolo Ardoino da yer almakta.

Proje içerisinde BtcTurk-BtcTrader İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman Çinli Bitcoin milyarderi ve Bitfinex borsası hissedarı Zaho Dong ile beraber bu kurulda kendisine yer verildi. Proje de bulunan her kurul beş kişiden oluşmakta.

Liquid Network projesinin şu anda 35 üyesi bulunmakta. Bu projede bulunan bazı borsalar BtcTurk, Bitfinex ve Huobi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın