Ocak 18, 2023

Analiz Firmaları Açıkladı: BTC ve ETH’de Yıllar Sonra Rekor Geldi!


Son güncellenme : 18.01.2023 - 21:29

On-chain analitik firması Santiment, yayınladığı yeni verilerde iki kripto varlığın yerel zirvelerini bulmaya yakın olduğunu belirtti.

Santiment’in verilerine göre kripto yatırımcıları Bitcoin ve Ethereum’da 2021’den bu yana görülen en yüksek kârlarını ediyorlar.

“Kripto piyasaları yeni bir zirve mi görüyor? Yatırımcılar buna inanıyormuş gibi davranıyor ve fırsat varken kâr etmek için fırsatı değerlendiriyorlar. Bitcoin Şubat 2021’den bu yana en yüksek kâr oranını sunuyor. Ethereum da ise bu oran Ekim 2021’den bu yana görülen en yüksek oran.”

Bitcoin haberleri

Glassnode’tan da Benzeri Bir Kripto Tahmini Geldi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto analiz firması Glassnode, Bitcoin’in Haziran ayından bu yana ilk kez kayıplara kıyasla on-chain üzerinde gerçekleşen daha büyük bir kar hacmi gördüğünü belirtiyor.

“Ayı döngüleri sırasında bu, yatırımcıların başabaş noktasında ya da başabaş noktasına yakın bir yerde satış yaparak direnç oluşturduğu psikolojik bir seviye olarak hareket etme eğilimindedir.”

Glassnode bitcoin analizi

Glassnode ayrıca Bitcoin’in, satış ve alış fiyatları arasındaki oranı yansıtan düzeltilmiş harcanan çıktı kar oranında (aSOPR) 1.0 değerini yeniden test etme sürecinde olduğunu söylüyor.

Glassnode’a göre, FTX’in çöküşünden bu yana mevcut ayı piyasası boyunca kilit direnç seviyesi olarak hizmet eden bu çizginin ilk kez yeniden test edilmesi anlamına geliyor.

“Gerçekleşen [kar/zarar] oranı ya da aSOPR için 1.0’ın üzerinde ikna edici bir kırılma, tarihsel olarak bir döngü rejimi değişiminin devam ettiğinin sinyalini vermiştir. Başarılı bir yeniden test ve aSOPR’nin 1.0’dan sıçraması genellikle döngü dönüm noktalarının yakınında gözlemlenir.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?