Santiment Açıkladı: BTC ve ETH Neden Yükseliyor?


Son güncellenme : 15.12.2022 - 10:27

Santiment tarafından paylaşılan on-chain veriler, Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki sıçramaların detaylarını paylaştı. Önde gelen kripto varlıklar 13 Aralık’ta hızlı bir sıçrama kaydetmiş ve piyasaları rahatlatmıştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kasım ayında iflas eden FTX borsası; Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para endüstrisinde sert düşüşü tetiklemişti.

Ethereum Fiyatı 1.330 Dolar Seviyesini Aştı

Ethereum, 1,330 dolarlık seviyeyi Kasım ayından bu yana ilk kez aşmayı başardı. Santiment analistleri, on-chain verilere dayanarak bu artışın nedenini paylaştı. Verilere göre ETH, kullanım oranı gözle görülür bir şekilde arttı. Sonuç olarak, fiyattaki yükselişin kısa vadede kar etmek isteyen trader’lar tarafından tetiklenmeyeceği anlamına geliyor olabilir.

Santiment verilerine göre Bitcoin ve Ethereum özelindeki ‘sosyal hacim’ de artış kaydetti. Korkuyu geride bırakan topluluk, yatırımı kaçırmama duygusuna kapılmış olabilir.

Haber hazırlanırken Bitcoin, beklentilerin altında %7,1 oranında artan enflasyonun ardından 18.000 dolara kadar yükseldi. Nitekim fiyat 17.825 dolara kadar geriledi. Ethereum ise 1,323 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?