BTC Fiyatı 10 Kat Artacak Mı? Glassnode CTO’su Konuştu

Kripto piyasası veri toplayıcısı Glassnode’dan Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’in gelecekte altı haneli fiyat eşiklerine çok rahat ulaşacağına inandığı birkaç zincir içi ölçüm paylaştı.

Schultze-Kraft, Bitcoin’in piyasa göstergesini “çılgın yükseliş” şeklinde yorumladı ve fiyatların 10 kattan fazla artmasını beklediğini belirtti. Glassnode’un CTO’su ultra iyimser tahmininin temelini oluşturan bir tweet paylaştı ve şu anda 2017’nin başında olduğu seviyelerde seyreden en önemli zincir içi pazar göstergelerinden altı tanesini açıkladı.

Göstergeler Bitcoin İçin Nasıl Bir Gelecek Gösteriyor?

Schultze-Kraft’ın tahminlerinin her biri Bitcoin’in altı rakama yükseldiğini belirtiyor ve 200 bin doları aşacağını gösteriyor. Göstergelerin her biri için Schultze-Kraft, 2017’de benzer bir seviyeden hareket ettiğinde elde edilen kazançları, o yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkana kadar ölçtü. Daha sonra Bitcoin‘in mevcut fiyatını aynı yüzde artışıyla çarptı.

Schultze-Kraft, Bitcoin’in Net Gerçekleşmemiş Kar / Zararının 2017 ATH’sinin %78’ine kadar yükseldiğini açıkladı. NUPL’nin, 2017 başlarında benzer bir seviyeden bugünki seviyesine yükselmesine bakarsak, Bitcoin’in fiyatının da %1400 artarak zirveye ulaştığını söyleyebiliriz. Aynı senaryo gerçekleşirse Kraft, Bitcoin’in fiyatının bu döngüde 286 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

2017’de metrik tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen Bitcoin’in fiyatı %625 arttı ve bu da BTC’nin gelecekte 138 bin doları etiketleyebileceğini gösteriyor. Kraft, daha uzun vadeli davranışa bakan ölçümlerin yüksek fiyat hedefleri önerdiğini belirledi ve metriğin şu anda önceki seviyesinin yalnızca yüzde %11’inde gözüktüğünü söyledi.

Haftalık zincir içi raporuna göre, yatırımcılar son 20 bin dolarlık yeniden test ile kar etmeye çalışırken, Bitcoin’in yüksek seviyelere çıkmadan önce geri çekilme olasılığının da yüksek olduğunu gözüküyor.

Kısa vadeli kar alıcılarından gelen düşüş baskısı uyarılarına rağmen, Bitcoin’in uzun vadeli görünümünün yükselişe geçtiği sonucuna varılıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.