Aralık 4, 2019

Britanya Virjin Adaları Kendi Kripto Parasını Oluşturuyor!

Kripto paralarının yaygın kullanımı yatırımcıların olduğu kadar ülkelerinde dikkatini çekiyor. Neredeyse her gün kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanan bankaların, şirketlerin yada ülkelerin haberleriyle karşılaşıyoruz. Bu durum adeta bir yarışa dönüştü ve tetikleyicisi Libra isimli kripto parasıyla Facebook oldu. Çin’de bu yarışa katılan öncü devletlerin başında. Son gelişmelere göre bu isimlere bir yenisi daha ekleniyor.

Britanya Virjin Adaları hükümeti edinilen bilgilere göre kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 3 Aralık’ta düzenlenen BVI Dijital Ekonomi sempozyumunda söz konusu kripto para ile ilgili açıklamalarda bulunuldu. Bu haberin kripto para sektörü açısında oldukça önemli olduğu düşünülüyor.

Blockchain firması LifeLabs, Britanya Virjin Adaları (BVI) ile ortaklaşa BVI-LIFE adlı bir dijital para birimi geliştirdiğini açıkladı. Hükümet ABD dolarına 1’e 1 oranında endeksli olan bu stablecoin’i piyasaya sürmek için doğru zaman olduğunu düşünüyor.

LIFElabs CEO’su Sanjay Jadhay, bu yeni kripto para ile komisyon ücretlerini azaltmayı ve işlem hızını artırmayı hedeflediklerine dair bir açıklamada bulundu. Bu hedefler gerçekleşecek mi bilemiyoruz fakat bu yeni kripto paranın, sektör adına olumlu bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?