Britanya Virjin Adaları Kendi Kripto Parasını Oluşturuyor!

0
349

Kripto paralarının yaygın kullanımı yatırımcıların olduğu kadar ülkelerinde dikkatini çekiyor. Neredeyse her gün kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanan bankaların, şirketlerin yada ülkelerin haberleriyle karşılaşıyoruz. Bu durum adeta bir yarışa dönüştü ve tetikleyicisi Libra isimli kripto parasıyla Facebook oldu. Çin’de bu yarışa katılan öncü devletlerin başında. Son gelişmelere göre bu isimlere bir yenisi daha ekleniyor.

Britanya Virjin Adaları hükümeti edinilen bilgilere göre kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 3 Aralık’ta düzenlenen BVI Dijital Ekonomi sempozyumunda söz konusu kripto para ile ilgili açıklamalarda bulunuldu. Bu haberin kripto para sektörü açısında oldukça önemli olduğu düşünülüyor.

Blockchain firması LifeLabs, Britanya Virjin Adaları (BVI) ile ortaklaşa BVI-LIFE adlı bir dijital para birimi geliştirdiğini açıkladı. Hükümet ABD dolarına 1’e 1 oranında endeksli olan bu stablecoin’i piyasaya sürmek için doğru zaman olduğunu düşünüyor.

LIFElabs CEO’su Sanjay Jadhay, bu yeni kripto para ile komisyon ücretlerini azaltmayı ve işlem hızını artırmayı hedeflediklerine dair bir açıklamada bulundu. Bu hedefler gerçekleşecek mi bilemiyoruz fakat bu yeni kripto paranın, sektör adına olumlu bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın