Brian Kelly Bitcoin Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

CNBC kanalında programı olan Brian Kelly, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında konuştu.

Brian Kelly, Bitcoin (BTC) son günlerde yaşamış olduğu düşüşün gelip geçici olduğunu, BTC’nin uzun vadede yükselişine devam ettiğini dile getirdi.

Büyüme Gösteriyor

CNBC’deki programı sırasında açıklamalarda bulunan Kelly, Bitcoin’in geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde sergilemiş olduğu performanstan bahsetti. Kelly’ye göre Bitcoin küresel piyasaların bir parçası olmaya ve makroekonomik düzeydeki gelişmelerden doğrudan etkilenmeye başladı.

Kelly, BTC fiyatı artık ağdaki hash oranı azaldı, madenci sayısında düşüş yaşandı, ticaret hacmi azaldı diye değil. ABD-Çin arasındaki ilişkiler, Brexit’te yaşanan gelişmelerden etkileniyor veya artıyor. Bu aslında Bitcoin’in ne kadar büyüdüğünün bir göstergesi. Kelly de program sırasında konuyla alakalı şu yorumlarda bulundu:

“Bitcoin her şeyin ötesinde artık makro ticaretin bir parçası olmaya başladı. Brexit dönemde Bitcoin’de çok hareketlilik görmüştük. Avrupa Merkez Bankası’nın toplantılarında da gördük. Bitcoin’in küresel piyasalara olan bağlantısı güçleniyor.”

Kelly, Bitcoin’in küresel piyasalara dahil olmasıyla beraber daha fazla kişinin BTC’ye yatırım yapacağına ve BTC fiyatının bu gelişmelerin sonunda yükseliş trendine gireceğini düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.