Şubat 18, 2020

Brezilya’daki Yeni Düzenlemeler Sonucunda İki Kripto Borsası Kapandı

İki Brezilya kripto para borsası, yeni vergi yasalarının yürürlüğe girmesini takiben kapanmaya zorlandı.

2019’daki yaygın kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık raporlarının ardından, Brezilyalı politikacılar kripto para birimi endüstrisi için yeni vergi düzenlemeleri oluşturdular ve uyguladılar.

Bitcoin.com tarafından hazırlanan bir rapora göre, Acesso ve Latoex barsaları, artan düzenlemenin ilk kayıplarından ikisi. Her iki borsa da ağır para cezalarını ödemek ve işlem hacminin daralması karşısında sıkı düzenlemelere uymak yerine operasyonu sona erdirmeye karar verdi.

Acesso Bitcoin’in kurucu ortağı Pedro Nunes, Portal’a Bitcoin’e verdiği bir demeçte şunları aktardı:

Federal Gelir Servisi bu kuralları uygulamaya koyduktan sonra işlem hacminde önemli bir düşüş olduğunu fark ettik. Ayrıca piyasanın daha küçük borsalar için soğuduğunu düşünüyoruz.

Ağustos 2019’da uygulanan yeni düzenlemeler, yatırımcıların ve aracı kurumların kripto para birimleri ile ilgili tüm işlemleri bildirmelerini gerektiriyor. Buna uyulmaması, 500 BRD ila 1500 BRD (120 – 360 Dolar) arasında değişen cezalarla sonuçlanır.

Borsalar, yeni düzenlemeye uyumun, daha küçük ve daha az kârlı kuruluşlar için pahalı yatırım gerektirdiğini söylüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?