Brezilya’daki Yeni Düzenlemeler Sonucunda İki Kripto Borsası Kapandı

0
269

İki Brezilya kripto para borsası, yeni vergi yasalarının yürürlüğe girmesini takiben kapanmaya zorlandı.

2019’daki yaygın kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık raporlarının ardından, Brezilyalı politikacılar kripto para birimi endüstrisi için yeni vergi düzenlemeleri oluşturdular ve uyguladılar.

Bitcoin.com tarafından hazırlanan bir rapora göre, Acesso ve Latoex barsaları, artan düzenlemenin ilk kayıplarından ikisi. Her iki borsa da ağır para cezalarını ödemek ve işlem hacminin daralması karşısında sıkı düzenlemelere uymak yerine operasyonu sona erdirmeye karar verdi.

Acesso Bitcoin’in kurucu ortağı Pedro Nunes, Portal’a Bitcoin’e verdiği bir demeçte şunları aktardı:

Federal Gelir Servisi bu kuralları uygulamaya koyduktan sonra işlem hacminde önemli bir düşüş olduğunu fark ettik. Ayrıca piyasanın daha küçük borsalar için soğuduğunu düşünüyoruz.

Ağustos 2019’da uygulanan yeni düzenlemeler, yatırımcıların ve aracı kurumların kripto para birimleri ile ilgili tüm işlemleri bildirmelerini gerektiriyor. Buna uyulmaması, 500 BRD ila 1500 BRD (120 – 360 Dolar) arasında değişen cezalarla sonuçlanır.

Borsalar, yeni düzenlemeye uyumun, daha küçük ve daha az kârlı kuruluşlar için pahalı yatırım gerektirdiğini söylüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın