Mart 27, 2020

Brezilya Bankalar Federasyonu Başkanından Kripto Para Eleştirisi

Kripto para birimlerinin destekçileri olduğu kadar eleştiren bir kesim de var. Bitcoin’in piyasaya çıktığı günden beri devam eden “Bitcoin gerçek para değil” tartışması kripto eleştirmenlerini kolayca görmemizi sağlıyor. Brezilya Bankalar Federasyonu Başkanı Murilo Portugal’da bu tartışmaya katıldı ve kripto para birimlerinin gerçekte para birimleri olmadığını savundu.

Portugal, kar amacı gütmeyen düşünce kuruluşu Fernando Henrique Cardoso Vakfı’ndaki ‘Dijital Devrimin Finansal Sisteme Etkisi’ konulu bir tartışmaya konuşmacı olarak katıldı. Tartışma, yeni teknolojilerin blockchain, kripto para birimi, büyük veri, yapay zeka ve fintech gibi finansal hizmetler üzerindeki etkisi üzerineydi.

Portugal, “kripto para birimlerinin para biriminin klasik işlevlerinden hiçbirini yerine getirmediğine” dikkat çekti ve bunların bir hesap birimi, bir değişim aracı veya bir değer deposu olmadığını belirtti. Portugal şunları söyledi:

“Onlar aslında para olarak adlandırılırlar ama para değildirler, bu yüzden kripto para birimidirler. Onlar, para biriminin klasik işlevlerinin hiçbirini yerine getirmezler, insanların fiyatları ifade edebileceği bir hesap birimi olarak hizmet verirler. Volatilite çok yüksek olduğu için bir ödeme aracı veya değer deposu olarak hizmet vermiyorlar.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.