Brezilya Bankalar Federasyonu Başkanından Kripto Para Eleştirisi

0
360

Kripto para birimlerinin destekçileri olduğu kadar eleştiren bir kesim de var. Bitcoin’in piyasaya çıktığı günden beri devam eden “Bitcoin gerçek para değil” tartışması kripto eleştirmenlerini kolayca görmemizi sağlıyor. Brezilya Bankalar Federasyonu Başkanı Murilo Portugal’da bu tartışmaya katıldı ve kripto para birimlerinin gerçekte para birimleri olmadığını savundu.

Portugal, kar amacı gütmeyen düşünce kuruluşu Fernando Henrique Cardoso Vakfı’ndaki ‘Dijital Devrimin Finansal Sisteme Etkisi’ konulu bir tartışmaya konuşmacı olarak katıldı. Tartışma, yeni teknolojilerin blockchain, kripto para birimi, büyük veri, yapay zeka ve fintech gibi finansal hizmetler üzerindeki etkisi üzerineydi.

Portugal, “kripto para birimlerinin para biriminin klasik işlevlerinden hiçbirini yerine getirmediğine” dikkat çekti ve bunların bir hesap birimi, bir değişim aracı veya bir değer deposu olmadığını belirtti. Portugal şunları söyledi:

“Onlar aslında para olarak adlandırılırlar ama para değildirler, bu yüzden kripto para birimidirler. Onlar, para biriminin klasik işlevlerinin hiçbirini yerine getirmezler, insanların fiyatları ifade edebileceği bir hesap birimi olarak hizmet verirler. Volatilite çok yüksek olduğu için bir ödeme aracı veya değer deposu olarak hizmet vermiyorlar.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın