Bottlepay Uygulaması Sayesinde Bitcoin Bir Tweet İle Gönderilebilir!

Dijital ödeme uygulaması Bottlepay entegre Bitcoin (BTC) sosyal medya özelliğini başlattıktan sonra Twitter kullanıcıları artık tek bir tweet sayesinde Bitcoin (BTC) gönderimi yapabilir.

Twitter kullanıcıları arasındaki işlemler artık “@bottlepay @twitteruser’a 1.000 sat gönder” şeklinde basit bir tweet şablonu kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Komut doğrudan Twitter uygulamasından yürütülebilir ve Bitcoin bir kullanıcıdan diğerine otomatik aktarılır.

Bottlepay kendisi küresel ödeme bozucu olarak tanımlıyor. Bottlepay uygulaması, Reddit ve Discord gibi diğer sosyal medya platformlarıyla da kullanılabilir. Uygulamanın beta sürümü, pazarlama stratejilerine başvurmadan 20.000 kullanıcıyı çekti. 10 Şubatta gerçekleştirilen lansmandan bu yana bir aydan daha uzun bir süre içinde 2,4 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdiği bildirildi.

Bitcoin işlem ücretlerinin 2020’den 2021’e ne kadar arttığı olduğu göz önüne alındığında, coin’in günlük kullanıma uygunluğu, sosyal ödemeler uygulamasında makul bir şekilde sorgulanabilir. Bottlepay, BTC işlemlerini zincir dışı alarak, ağ tıkanıklığını önleyen, iki katmanlı bir çözüm olan Lightning Network’ü kullanır. Bu sayede Bitcoin’in yüksek işlem ücretlerinin üstesinden gelinmiş olmaktadır.

Bottlepay CEO’su Mark Webster, “Bottlepay’in sosyal Bitcoin ödemeleri şimdiye dek mevcut olan hantal, modası geçmiş ödeme sistemlerinde çok ihtiyaç duyulan bir güncelleme ve daha sorunsuz daha kolay işlemlere doğru bir sıçrama.” dedi

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.