Haziran 12, 2024

Borsalardan 954,50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Çekildi: Bu Neyin Habercisi?


Son güncellenme : 12.06.2024 - 17:18

Kripto para piyasası, son beş gün içinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere önemli bir düşüş yaşadı. Bu süre zarfında, en büyük iki kripto para birimi olan BTC ve ETH, sırasıyla yaklaşık %6 ve %11 oranında değer kaybetti. Ancak, bu düşüş esnasında balinalar, trader’lar ve yatırımcılar, sürekli fiyat düşüşünü bir fırsat olarak değerlendirdi. Analiz firması CryptoQuant’a göre, bu süreçte kripto para borsalarından toplam 954,50 milyon dolar değerinde 14.140 Bitcoin çekildi.

Yatırımcılar 954 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Bu büyük birikim, BTC fiyatının kritik bir destek seviyesinde olduğu sadece 48 saatlik bir süre içinde gerçekleşti. Şu an itibariyle, piyasada korku hakim olmaya devam ediyor.

Son zamanlarda, devam eden bu fiyat düşüşü sırasında, bir Ethena (ENA) balinasının 19 milyon token sattığı ve bu satıştan 14 milyon dolar zarar ettiği gözlemlendi. Düşüş piyasasındaki bu zarar rezervasyonu, piyasadaki korkuyu daha da belirgin hale getirmektedir.

Bu büyük BTC birikiminin yanı sıra, şu anda fiyatı sabit. Gün içinde de 66.123 dolara kadar düştü. Ancak, haber yazıldığı sırada Bitcoin 67.500 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde %0,5’lik bir yukarı yönlü ivme yaşadı. BTC’nin daha uzun bir dönemdeki performansına bakacak olursak, son 7 günde yaklaşık %6’lık bir fiyat düşüşü yaşarken, son 30 günde BTC %11’lik bir yukarı yönlü ivme yaşadı.

Bitcoin Teknik Analizi ve Temel Seviyeler

Uzman teknik analizlerine göre BTC şu anda yükseliş eğiliminde ve önümüzdeki günlerde %6’lık bir sıçrama yapabilir. Şu an itibariyle, BTC günlük zaman diliminde yükseliş eğilimli çift dipli bir fiyat hareket modeli oluşturuyor. Bu yükseliş çift dip formasyonunun yanı sıra, BTC’nin 67.300 ve 66.300 dolarları önemli destek seviyeleri ve aynı zamanda yaklaşık 1 milyar dolarlık BTC birikimi gördüğümüz talep bölgeleridir.

4 saatlik zaman diliminde BTC, 200EMA (Üstel Hareketli Ortalama) nedeniyle 67.800 dolar seviyesine yakın bazı engellerle karşılaşabilir. BTC’nin 4 saatlik mumu 68.000 dolar seviyesinin üzerinde bir mum kapanışı verirse, kısa bir süre içinde 69.800 dolar ve 71.500 dolar seviyelerini görebiliriz.

Bitcoin için yaklaşan yükseliş görünümünün yanı sıra, şu anda genel kripto endüstrisi bir kez daha yükselişe geçiyor ve belki yarın piyasa toparlanacak ve bir miktar değer kazanacak.

Kaynak : Todayq

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?