Borsalardaki ETH Miktarı, 20 Ayın Düşük Seviyesinde! Bu Ne Anlama Geliyor?

Glassnode veri sağlayıcısı, Ethereum’un kripto borsalarındaki miktarının 20 ayın en düşük seviyesine ulaştığını ve ETH’nin 2.000 dolar’ın üzerinde işlem gördüğünü bildirdi.

Glassnode tarafından Twitter üzerinden paylaşılan son verilere göre, kullanıcılar ETH’yi dijital borsalardan aktif olarak çekiyorlar. İkinci en büyük kripto para biriminin çıkışı, bir ayın en yüksek seviyesi olan 20,422,908 ETH’ye (yedi günlük hareketli ortalama) ulaştı. Bu miktar 41.595.132 dolar’a eşdeğer.

Ayrıca, kripto ticaret platformlarındaki ETH bakiyesi, toplamda 14.605.497.262 ETH ile 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu, fiat para biriminde 29.735.185.820 dolar’ı temsil ediyor. Ethereum’un iyi bir yükseliş yaşayacağını düşünenler, ETH’lerini hodl etmek amacıyla çekiyor olabilir.

En büyük ikinci dijital varlık, geçen hafta Cuma günü 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve ayrıca aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.152 dolar’a ulaştı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle, ETH 2.050 dolar seviyesinde işlem görüyor ve geçen haftaya kıyasla yaklaşık yüzde 20 büyüme gösteriyor.

ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran en önemli faktör, milyarder Mark Cuban’ın ETH yatırımını açıklamış olmasıydı. Yakın zamana kadar Cuban, Bitcoin eleştirmeniydi ve genel olarak kripto parayla ilgili kötü söylemlerde bulunuyordu. Yaptığı bir açıklamada muzu BTC’ye tercih ettiğini bile söyledi.

Şimdi, Cuban’ın portföyünün yüzde 60’ını Bitcoin’e, yüzde 30’unu Ethereum’a ve geri kalanını altcoin’lere ayırdığı ortaya çıktı. Diğer kurumsal yatırımcılar da Grayscale gibi yatırım fonları aracılığıyla Ethereum ve Bitcoin’e artan ilgi gösteriyor. Grayscale şu anda 3.17 milyon ETH’ye sahip.

Tüm bunların yanında analistlerin ve yatırımcıların Ethereum için yükseliş beklentileri sürüyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.