Borsalardaki ETH Miktarı, 20 Ayın Düşük Seviyesinde! Bu Ne Anlama Geliyor?

0

Glassnode veri sağlayıcısı, Ethereum’un kripto borsalarındaki miktarının 20 ayın en düşük seviyesine ulaştığını ve ETH’nin 2.000 dolar’ın üzerinde işlem gördüğünü bildirdi.

Glassnode tarafından Twitter üzerinden paylaşılan son verilere göre, kullanıcılar ETH’yi dijital borsalardan aktif olarak çekiyorlar. İkinci en büyük kripto para biriminin çıkışı, bir ayın en yüksek seviyesi olan 20,422,908 ETH’ye (yedi günlük hareketli ortalama) ulaştı. Bu miktar 41.595.132 dolar’a eşdeğer.

Ayrıca, kripto ticaret platformlarındaki ETH bakiyesi, toplamda 14.605.497.262 ETH ile 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu, fiat para biriminde 29.735.185.820 dolar’ı temsil ediyor. Ethereum’un iyi bir yükseliş yaşayacağını düşünenler, ETH’lerini hodl etmek amacıyla çekiyor olabilir.

En büyük ikinci dijital varlık, geçen hafta Cuma günü 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve ayrıca aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.152 dolar’a ulaştı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle, ETH 2.050 dolar seviyesinde işlem görüyor ve geçen haftaya kıyasla yaklaşık yüzde 20 büyüme gösteriyor.

ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran en önemli faktör, milyarder Mark Cuban’ın ETH yatırımını açıklamış olmasıydı. Yakın zamana kadar Cuban, Bitcoin eleştirmeniydi ve genel olarak kripto parayla ilgili kötü söylemlerde bulunuyordu. Yaptığı bir açıklamada muzu BTC’ye tercih ettiğini bile söyledi.

Şimdi, Cuban’ın portföyünün yüzde 60’ını Bitcoin’e, yüzde 30’unu Ethereum’a ve geri kalanını altcoin’lere ayırdığı ortaya çıktı. Diğer kurumsal yatırımcılar da Grayscale gibi yatırım fonları aracılığıyla Ethereum ve Bitcoin’e artan ilgi gösteriyor. Grayscale şu anda 3.17 milyon ETH’ye sahip.

Tüm bunların yanında analistlerin ve yatırımcıların Ethereum için yükseliş beklentileri sürüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın