Borsalara Stablecoin Akını: Ufukta Başka Bir Boğa Koşusu Mu Var?

Crypto Quant analiz sağlayıcısı tarafından yayınlanan güncel bir rapora göre, stablecoin’ler borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Crypto Quant tarafından yayınlanan raporda, borsalardaki stablecoin varlıkları, son birkaç ayda 10 milyar dolar’a ulaşan toplam coin miktarı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Söz konusu stablecoin’ler, esasında kripto para birimlerinin volatilitesine bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır ve 2018 yılında daha belirgin hale gelmiştir. Değerleri ise, volatiliteyi dolar, veya euro gibi mevcut para birimlerine indirgeyen fiat para birimlerine sabitlenmiştir.

Stablecoin’ler başlangıçta volatil kripto para birimlerinde fiat’a geri dönme zahmeti olmadan pozisyonlardan çıkmanın bir yolu olarak kullanıldı. Kripto piyasasında yatırımcılar, birikimlerini nakde dönüştürmek yerine genelde Tether (USDT) ve USDC gibi stablecoin’lerde tutuyor. Bununla birlikte, stabilcoin uygulamaları zamanla kripto sektörünün ötesinde, bankacılık gibi birçok potansiyel alana yayılmıştır.

Tether’in USDT’si şu anda piyasadaki baskın stablecoin olsa da, üç kilit oyuncudan bahsedebiliriz; Tether, Circle’ın USDC’si ve Binance dolar’ı.  Mevcut durumda ise borsalarda bulunan stablecoin’lerdeki artış, yatırımcıların daha fazla kripto varlığa yatırım yapmaya hazırlandığının, dolayısıyla potansiyel bir boğa koşusu yaşanacağının göstergesi olabilir.

Kaynak : CryptoDaily


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.