Bollinger Bantlarının Mucidi Açıkladı: Altcoin Bizleri Yanılttı!

Tecrübeli trader ve ‘Bollinger Bantları’ göstergesinin mucidi John Bollinger, yatırımcıları üzecek bir açıklama yaptı. Bollinger, Litecoin‘de (LTC) bir zamanlar umut vaat eden bir kuruluma değinerek, kötü sonu açıkladı.

Litecoin’in ‘uzun süreli sıkışmasından’ sonra beklenin aksine ‘fos çıkabileceğini’ belirten bir açıklama yaptı. Bollinger, uzun süreli teknik kurulumları bu nedenle pek sevmediğini belirtti ve yatırımcıları pek de memnun etmedi.

Litecoin fiyat haraketliliği

Bollinger Bandı sıkışması, bir varlığın fiyat oynaklığı düşük seviyelere düştüğünde ve teknik göstergenin alt ve üst bantları daraldığında meydana gelen bir kurulumdur. Tipik olarak, bu tür sıkmalar, kırılmaların habercisi olarak kabul edilmektedir.

J. Bollinger’e göre, uzun süreli sıkışma, ortalama sıkışma düzeni kadar etkili olmuyor.

“Uzun süreli sıkışmaların işe yaramadığını belirtmiyorum. Sadece benim tercih ettiğim gibi ‘sıkıştır ve olsun’ modeli kadar iyi değiller.”

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Litecoin, Haziran ayından bu yana yaklaşık 67 dolar ile 46 dolar arasında işlem gördü. Litecoin yazı yazılırken 51.16 dolardan işlem görüyor.

Yaklaşık bir hafta önce Bollinger, Litecoin’in potansiyel olarak günlük grafikte ‘sahtekarlık’ olduğunu dile getirmişti.

Bir varlığın fiyatı belirli bir yönde hareket ettiğinde, ancak daha sonra tersine döndüğünde ve ters yöne döndüğünde bir ‘sahtekarlık (head fake-out)’ meydana gelir.

Litecoin fiyatının neden sıkışıp kaldığına ilişkin yorum yapan bir takipçi de dikkat çekti. Takipçiye göre bu sıkışmanın nedeni BTC ve ETH. J. Bollinger ise bu düşünceye karşı olduğunu belirtti. Trader’a göre her iki coin de aralığa bağlı işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?