Şubat 12, 2022

Boğalar, Ripple’ı (XRP) 1 Dolara Göndermeye Kararlı ancak Aşılması Gereken Engeller Var

Ripple (XRP) fiyatı, 9 Şubat tarihinde 0.91 dolara doğru yükseliş gösterdikten sonra momentumunu koruyamadı ve hafif bir düşüş yaşadı. Ripple, daha yüksek seviyeleri hedeflemeden önce kritik destek seviyelerini keşfediyor olabilir. XRP, fiyatını 1,02 dolara yükseltmeden önce önündeki bu görece zorlu dirençleri aşmaya çalışacak.

XRP Fiyat Planları 1,02 Dolar

XRP fiyatı, üç günlük grafikte simetrik bir üçgen deseni oluşturdu ve bu model, Ripple’ın yakın bir zaman diliminde konsolide olarak, yatay hareket etmeye devam edebileceğini gösteriyor. Momentumda yaşanacak bir değişimin ardından XRP, bir sonraki rallisini gerçekleştirmeden önce kritik destek seviyelerini belirleyerek, zaman zaman düşüşler yaşayabilir.

Eğer yükseliş hissiyatını gücünü arttırırsa, XRP fiyatı, %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyeisne denk gelen, yöneten teknik modelin üst sınırını 1,02 dolarda hedeflemiş olabilir. Ancak az önce de belirtildiği gibi XRP bu seviyeye çıkmak için birtakım zorlu engelleri aşmak zorunda gibi görünüyor.

İlk direnç seviyesi, %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinde 0,82 dolarda, ardından 50 üç günlük Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 0,92 dolar, %50 geri çekilme seviyesiyle kesişebilir.

Artan satın alma baskısı, XRP fiyatını daha da yükseltiyor olabilir ancak Ripple, 1,02 dolarlık yükseliş hedefine ulaşmadan önce 100 üç günlük SMA’da 0,95 dolardan bir engelle karşı karşıya kalabilir.

Eğer satış baskısı artarsa, XRP fiyatı 21 üç günlük SMA’da 0,76 dolardan hızlı bir destek bulacaktır. Ek bir destek seviyesi ise %23.6 Fibonacci düzeltme seviyesinde 0.70 dolarda, ardından 200 adet üç günlük SMA’da 0.67 dolarda ortaya çıkacaktır.

Yükseliş hissiyatında daha fazla bir artış, XRP fiyatının Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI) tarafından verilen destek çizgisine doğru 0,59 dolardan düşeceğini ve Ripple’ın 0,55 dolardan geçerli grafik modelinin alt sınırına doğru düşmesini görebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.